Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

DUELET KUALIFIKUESE

Gjilan e Llapi, sot luajnë ndeshjet e Ligës së Konferencës

Gjilan e Llapi, sot luajnë ndeshjet e Ligës së Konferencës


Teksti: FFK

7 July, 2022 @10:30

Dy skuadrat kosovare, Gjilani dhe Llapi do të paraqiten sot në Ligën e Konferencës. Skuadra e Gjilanit e nis rrugëtimin evropian me ndeshjen që zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri” në orën 20:00, kundër skuadrës letone, Liepaja. Para këtij dueli në kampin gjilanas janë shprehur optimistë se do të arrijnë ta kalojnë këtë rreth të garave, teksa trajneri Zekirija Ramadani ka thënë se qëllimi është rezultati pozitiv dhe dominimi i kundërshtarit. Në anën tjetër, punë më të vështirë vlerësohet se do të ketë skuadra fituese e Kupës së Kosovës, Llapi, që do të ballafaqohet me Buduçnostin. Kjo ndeshje zhvillohet në Podgoricë dhe fillon nga ora 20:30. Skuadra e drejtuar nga Tahir Batatina synon rezultat të favorshëm në mënyrë që ta ketë më të lehtë kualifikimin pas një javë në Prishtinë.


 
Të gjitha lajmet nga Conference League