Të gjitha lajmet

DUKAGJINI - GJILANI

Gjilani “fuqishëm” në Klinë, nuk dorëzohet për titull

Gjilani “fuqishëm” në Klinë, nuk dorëzohet për titull

29 February, 2020 @14:51

Fitore për Gjilanin në takimin e luajtur në Klinë sot. Tomislav Busiç dhe përforcimet nga Shqipëria sot ishin më meritorët që Gjilani e fitoi me lehtësi takimin, duke dhënë shenja të qarta që nuk është dorëzuar për titullin kampion.

Skuadra nga Anamorava arriti ta mposhtë me rezultat 0-4 skuadrën nga Klina, për t’ia dhënë kësaj të fundit edhe një goditje në drejtim të Ligës së Parë.

TABELA AKTUALE

Tomislav Busiç me gol në minutën e 2’ ia dha epërsinë gjilanasve, ndërsa i njëjti lojtar asistoi te Sebino Plaku në minutën e 25’ të ndeshjes, e ky i fundit realizoi për 0-2, për t’ia dhënë kështu Gjilanit rehatinë në minutat e mbetura të ndeshjes.

Në vazhdim, Gjilani e gjeti edhe dy herë golin. Fillimisht ishte Franc Veliu ai që shënoi për 0-3 në minutën e 79’ të ndeshjes, kurse 10 minuta më vonë Gerhard Progni shënoi për rezultatin përfundimtar 0-4.

Me Dukagjinin që po shkon drejt Ligës ts Parë gjithnjë e më tepër, Gjilani me këtë fitore i afrohet kreut.

LLAPI 4-1 DUKAGJINI

Llapi rifillon furishëm

Foto: KFLlapi/fb/ Sh. Ahmeti

5 June, 2020 @21:42

Superliga e Kosovës në futboll, ka rifilluar në mënyrën më të mirë. Në ndeshjen hapëse të xhros së 23, pas…

LIVESCORE / SUPERLIGA

Live: Llapi - Dukagjini

5 June, 2020 @15:54

Ndeshja hapëse e xhiros së 23 të Superligës së Kosovës në mes të Llapit dhe Dukagjinit do të luhet sot…

LLAPI - DUKAGJINI 11s

Llapi-Dukagjini, 11-shet startuese

5 June, 2020 @15:34

Para pak çastesh janë bërë publike 11-shet startuese të Llapit dhe Dukagjinit që do të hapin xhiron XXIII të Superligës…

ELBASAN GASHI

Gurbeti merr edhe një futbollist të Kosovës

FOTOT: FCBallkani/fb

5 June, 2020 @14:27

Futbollisti i Ballkanit, Elbasan Gashi, i ka dhënë fund karrierës së tij në futboll për shkak se po merr rrugë…

FERONIKELI

Përparim Islami duhet të operohet pas lëndimit

FOTO / Feronikeli

4 June, 2020 @23:39

Lojtari i Feronikelit, Përparim Islami, dje në ndeshjen kundër Ballkanit, në kuadër të gjysmëfinales së Kupës së Kosovës, u lëndua…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga