Të gjitha lajmet

FERIZAJ - GJILANI

Gjilani kthehet me 3 pikë në shtëpi

Gjilani kthehet me 3 pikë në shtëpi

24 August, 2019 @19:13

Dy nga gjuajtja e lirë, dhe një gol të shënuar në minutat e fundit të ndeshjes, bënë që Gjilani të kthehet në shtëpi me pikët e plota.

Para përfundimit të pjesës së parë, Flojart Jonuzi realizoi një supergol nga gjuajtja e lirë, kurse me të filluar pjesa e dytë, në minutën e 48’, edhe Gerhard Progni shënoi nga gjuajtja e lirë.

Më pas, Progni në minutën e fundit të ndeshjes, harkoi në zonën e Ferizajit, derisa me kokë shënoi Tomislav Busiç për 3-0.

TABELA AKTUALE

Pas humbjes në xhiron e parë, Gjilani e regjistroi fitoren e parë të stinorit dhe u ngrit në pozitën e pestë aktualisht, kurse Ferizaji pas 2 xhirove mbetet me 3 pikë.

Gjilani në xhiron e ardhshme pret Vushtrrinë, kurse Ferizaji luan me Flamurtarin.

k

VUSHTRRIA 1-1 TREPÇA'89

Penallti e humbur dhe Vushtrria shpëton nga Muja i rrezikshëm

25 August, 2019 @19:07

Ardian Muja i Trepçës’89 është në formë të mirë në këtë fillim-stinor të Superligës dhe vetëm fati e ka shpëtuar…

DRITA - FLAMURTARI

Bindshëm për fitoren e parë sezonale

25 August, 2019 @18:48

Pas humbjes ndaj Ferizajit në xhiron hapëse, Drita ka reaguar mirë në ndeshjen e dytë sezonale. Gjilanasit ndeshjen e parë…

11-SHET

Formacionet zyrtare:  Vushtrria vs. Trepça ‘89

25 August, 2019 @16:57

Janë caktuar formacionet zyrtare të Vushtrrisë dhe të Trepçës ‘89. VUSHTRRIA: Manxholli, Lushaku, Izmaku, Halimi, Dragusha, Muçaj, Dervishaj, Maxhuni, Zabërgja,…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Drita vs. Flamurtari

25 August, 2019 @16:53

Janë caktuar formacionet zyrtare të Dritës dhe të Flamurtarit. DRITA:  Tofiloski, Limani, Gërbeshi, Berisha, Blakçori, Bujar Shabani, Hamani, Bunjamin Shabani,…

BALLKANI - FERONIKELI

Befason Ballkani, mposht kampionin në Suharekë

24 August, 2019 @19:03

Pas fitores xhiron e kaluar ndaj Drenicës, Feronikeli sot është befasuar nga skuadra e Ballkanit në Suharekë. Kampioni në fuqi…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga