Të gjitha lajmet

1/8 E KUPËS SË KOSOVËS

Gjilani me goleadë në çerekfinale

Gjilani me goleadë në çerekfinale

8 December, 2019 @16:18

Gjilani ka pasur punë të lehtë sot në të tetën e finales së Kupës, pasi që kundërshtari i tyre, 2 Korriku, nuk u tregua rival i denjë për ta.

Të kuqtë e Gentian Mejzanit shënuan fitore bindëse me rezultat 6-1 për të shkruar emrin në çerekfinale të Kupës, ndërsa seria e golave të vendasve nisi heret.

SKEMA E KUPËS SË KOSOVËS

Fiton Hajdari 1-0 (7’), Fjoart Jonuzai (22’), Tomislav Busic (35’, 40’), Gerhard Progni (45’) dhe Qëndrim Dautaj (65’) shënuan golat e fitores së Gjilanit, ndërsa të vetmin për mysafirët e rinj nga Prishtina e shënoi Arbnor Shala (18’).

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga