Të gjitha lajmet

ZYRTARE

Gjilani transferon sulmuesin e Llapit

Foto: KF Gjilani

Gjilani transferon sulmuesin e Llapit

5 January, 2020 @12:35

Vitin e ri skuadra e Gjilanit e ka filluar duke e zyrtarizuar një përforcim.

Bëhet fjalë për futbollistin Sebino Plaku, emër i njohur në futbollin shqiptar. Plaku njoftohet të ketë nënshkruar marrëveshje me klubin anamoravas deri në fund të këtij sezoni, me lajmin që u bë i ditur nga klubi i Gjilanit.

TABELA AKTUALE

Tiranasi Plaku, karrierën futbollistike e kishte filluar me Partizanin e Tiranës, ndërkohë përveç skuadrave të ndryshme shqiptare, ai gjatë karrierës ka luajtur edhe në ligat e Polonisë e Norvegjisë.

Së fundi, sulmuesi 34-vjeçar ishte pjesë e Llapit, skuadër me të cilën shënoi 2 gola në vjeshtë, ndërsa që nga pranvera ai do ta ndihmojë Gjilanin në luftën për titullin kampion.

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga