Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

REFERËT KRYESORË

Gjyqtarët kryesorë të xhiros XXV në Ligë të Parë

Gjyqtarët kryesorë të xhiros XXV në Ligë të Parë


30 April, 2022 @0:09

Në Ligën e Parë si në Grupin A ashtu edhe në atë B, fituesit janë përcaktuar, derisa Trepça’89 dhe Ferizaji nga grupet e tyre përkatësisht kanë siguruar elitën për edicionin 2022/23.

Në xhiron XXV pritet të konfirmohet ndeshja Liria-Vushtrria në barazh për hapin e parë drejt Superligës, ndërsa duelet tjera në Grupin A të Ligës së Parë pritet të tregojnë se cila skuadër do të rrezikohet më shumë për rënie, pasi që lufta për mbijetesë është shumë e përzier.

Ndërkaq në Grupin B të Ligës së Parë mund të befasojë forma e mirë e Vitisë, që ka shënuar fitore në xhirot e fundit dhe po shfaq shenja mbijetese në xhirot vendimtare. Mbetet të shihet si do të kalojnë nesër, para se të konfirmohet gjithcka në këtë grup, pasi që këtu Vushtrria është e sigurt në barazh.

TABELA AKTUALE E LIGËS SË PARËGjyqtarët kryesorë të ndeshjeve të xhiros XXV:

Liga e Parë, GRUPI A
30 prill 2022, ora 15:00

Vëllaznimi-Besa, Granit Pacolli;
Trepça-Phoenix, Tefik Maloku;
Istogu-Liria, Valon Abazi;
A&N-Trepça’89, Egzon Dakaj;
Rahoveci-Drenasi, Visar Kastrati.

Liga e Parë, GRUPI B
30 prill 2022, ora 15:00

2 Korriku - Vitia, Dylot Brahimi;
Arbëria - Ramiz Sadiku, Petrit Rama;
Fushë Kosova - Vushtrria, Ersen Janovali;
Flamurtari - Ferizaji, Granit Gashi;
Kika - Vllaznia, Përparim Jakupi.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë