Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

FA CUP

Gol pas inkuadrimit nga banka, Milot Rashica kualifikon Norwichin

Gol pas inkuadrimit nga banka, Milot Rashica kualifikon Norwichin


9 January, 2022 @16:55

Mjaft mirë e ka nisur vitin 2022 Milot Rashica!

Këmbëshpejti vushtrrias në ndeshjen e parë pas rikthimit nga lëndimi arriti ta gjejë rrjetën dhe kështu e kualifikoi Norwichin në rrethin tjetër të FA Cup.

Sot Norwichi e mposhti me rezultat 0-1 Charltonin, e vendimtar në këtë fitore ishte Milot Rashica, i cili u inkuadrua në lojë me të filluar pjesa e dytë dhe shënoi në minutën e 80’ të ndeshjes, për t’ia sjellur fitoren skuadrës së tij.

Ky ishte goli i parë i Rashicës me fanellën e Norwichit.


 
Të gjitha lajmet nga Premier League