Të gjitha lajmet

NË SHQIPËRI

Hamdi Salihi, lojtar i vitit

Hamdi Salihi, lojtar i vitit

20 December, 2016 @0:38

Sulmuesi veteran i Skënderbeut, Hamdi Salihi, ka marrë çmimin e lojtarit më të mirë të vitit nga FSHF-ja. Në ceremoninë e përmbylljes së vitit nga FSHF mbrëmë, golashënuesi i rryer Salihi ka triumfuar, ndërsa për faqen zyrtare të ekipit të tij ka thënë se "pavarësisht se unë e fitova këtë çmim, merita nuk është vetëm e imja, por e gjithë ekipit dhe qytetit të Korçës."

EVERTON - LIVERPOOL

Heroi Mane, Liverpooli ndjek Chelsean

19 December, 2016 @22:57

Me fitoren e Liverpoolit u mbyll derbi i 'Merseyside', takim tejet i mërzitshëm për futbolldashësit përkundër pritshmërive të mëdha. Skuadra…

TRANSFER

Dardan Miftari i bashkohet Ferizajit

19 December, 2016 @18:47

Skuadra e Ferizajit po vazhdon të jetë skuadra më aktive në ditët e fundit për transferime të lojtarëve. Ekipi bardhë…

BUNDESLIGA BEST XI

Hadërgjonaj në formacionin e javës

19 December, 2016 @17:00

Mbrojtësi kosovar i krahut të djathtë, Florent Hadërgjonaj, është përfshirë për herë të parë në formacionin e javës në Bundesligë.…

PORTIERI I KOMBËTARES

Suspendohet dhe gjobitet Etrit Berisha

Etrit Berisha, portier i Shqipërisë/ BOROZANI/ Lis Dorambari

19 December, 2016 @15:04

Portieri numër një i kombëtares shqiptare, Etrit Berisha, është gjobitur dhe suspenduar nga FIFA për shkak të kartonit të kuq…

VJEN GJOBA

10 mijë franga gjobë FSHF-së

19 December, 2016 @14:59

Federata e Futbollit të Shqipërisë (FSHF) është gjobitur me 10 mijë franga zvicerane nga FIFA për shkak të sjelljes jo…

OLD TRAFFORD

“Jam si vera e kuqe”

19 December, 2016 @12:24

Edhe pse u prit me shumë dyshime transferimi i tij në Premier League, duke marrë parasysh moshën 35-vjeçare, Zlatan Ibrahimovic…

BOROZANI TEAM OF THE WEEK

11-shja e javës nga top ligat evropiane

19 December, 2016 @12:12

Për dallim nga xhirot e kaluar, këtë xhiro Borozani.com ka zgjedhur 11-shen më të mirë të javës nga top ligat…

BARCELONA vs ESPANYOL

El Pistolero ndihmon në fitoren e Barçës

18 December, 2016 @22:37

Barcelona me ndihmën e yllit uruguajan Luis Suarez, arriti ta mposht Espanyolin me rezultat 4-1, në Nou Camp. Suarezi i…

SHQIP NË BOTË

Rrahmani shënon në fitoren e Lokomotivës

18 December, 2016 @20:50

Në fitoren që skuadra e Lokomotivës së Zagrebit e shënoi sot ndaj Splitit me rezultat 3-0, njëri nga golat e…

CITY - ARSENAL

Dy ndeshje pa Mustafin, dy humbje!

18 December, 2016 @18:56

Në ndeshjen kryesore të xhiros në Premier League, Manchester City e ka mposhtur me përmbysje skuadrën e Arsenalit, në të…

SKENDERBEU - TIRANA

Oto John shpëton Skënderbeun

Foto: KFSkenderbeu/fb

22 September, 2018 @23:03

Kësaj radhe, ish golashënuesi më i mirë i Superligës së Kosovës, Oto John, ka shpëtuar Skënderbeun nga humbja.

PARTIZANI - FLAMURTARI

Edhe Partizani mposht Flamurtarin

Foto: FKPartizani/fb

21 September, 2018 @21:44

Pas disfatës në xhiron e kaluar nga Skënderbeu, që ishte e para, Flamurtari ka pësuar edhe sonte. Kësaj radhe ka…

FLAMURTARI - SKËNDERBEU

Oto John vulos derbin shqiptar

Foto: KFSkenderbeu/fb

17 September, 2018 @23:54

Përballja më interesante e xhiros së katërt të Kategorisë Superiore shqiptare, ndërmjet Flamurtarit deri tash të pamposhtur dhe Skënderbeut, ka…

MEDIA TALK

Duro te Drita?!

17 September, 2018 @12:13

Në një artikull të botuar si ekskluziv sot, Panorama Sport ka shkruar se ka kuptuar nga burimet e saja që…

KLODIAN DURO

Kamza zyrtarizon Duron

Foto: FKKamza/fb

5 September, 2018 @22:49

Skuadra nga Kategoria Superiore shqiptare, Kamza, ka zyrtarizuar si trajner të ri të ekipit, ish futbollistin e kombëtares, Klodian Duro.…

Të gjitha lajmet nga FSHF Kategoria Superiore