Të gjitha lajmet

EVERTON - LIVERPOOL

Heroi Mane, Liverpooli ndjek Chelsean

Heroi Mane, Liverpooli ndjek Chelsean

19 December, 2016 @22:57

Everton
Liverpool
Everton 0 : 1 Liverpool
S.Mane 90+4'

Goodison Park
Me fitoren e Liverpoolit u mbyll derbi i 'Merseyside', takim tejet i mërzitshëm për futbolldashësit përkundër pritshmërive të mëdha. Skuadra e Kloppit fitoren e gjeti në minutat shtesë të takimit, me anësorin Mane që shënoi pas një topi të rikthyer nga shtylla dhe arriti që t'ia siguronte 3 pikë skuadrës së tij. Kjo fitore bën që Liverpooli të ngritet në vendin e dytë me 6 pikë më pak se lideri Chelsea, ndërsa Evertoni momentalisht ndodhet në vendin e nëntë. TABELA AKTUALE PREMIER LEAGUE
Sadio Mane Goal Everton 0-1 Liverpool by newvideobest

TRANSFER

Dardan Miftari i bashkohet Ferizajit

19 December, 2016 @18:47

Skuadra e Ferizajit po vazhdon të jetë skuadra më aktive në ditët e fundit për transferime të lojtarëve. Ekipi bardhë…

BUNDESLIGA BEST XI

Hadërgjonaj në formacionin e javës

19 December, 2016 @17:00

Mbrojtësi kosovar i krahut të djathtë, Florent Hadërgjonaj, është përfshirë për herë të parë në formacionin e javës në Bundesligë.…

PORTIERI I KOMBËTARES

Suspendohet dhe gjobitet Etrit Berisha

Etrit Berisha, portier i Shqipërisë/ BOROZANI/ Lis Dorambari

19 December, 2016 @15:04

Portieri numër një i kombëtares shqiptare, Etrit Berisha, është gjobitur dhe suspenduar nga FIFA për shkak të kartonit të kuq…

VJEN GJOBA

10 mijë franga gjobë FSHF-së

19 December, 2016 @14:59

Federata e Futbollit të Shqipërisë (FSHF) është gjobitur me 10 mijë franga zvicerane nga FIFA për shkak të sjelljes jo…

OLD TRAFFORD

“Jam si vera e kuqe”

19 December, 2016 @12:24

Edhe pse u prit me shumë dyshime transferimi i tij në Premier League, duke marrë parasysh moshën 35-vjeçare, Zlatan Ibrahimovic…

BOROZANI TEAM OF THE WEEK

11-shja e javës nga top ligat evropiane

19 December, 2016 @12:12

Për dallim nga xhirot e kaluar, këtë xhiro Borozani.com ka zgjedhur 11-shen më të mirë të javës nga top ligat…

BARCELONA vs ESPANYOL

El Pistolero ndihmon në fitoren e Barçës

18 December, 2016 @22:37

Barcelona me ndihmën e yllit uruguajan Luis Suarez, arriti ta mposht Espanyolin me rezultat 4-1, në Nou Camp. Suarezi i…

SHQIP NË BOTË

Rrahmani shënon në fitoren e Lokomotivës

18 December, 2016 @20:50

Në fitoren që skuadra e Lokomotivës së Zagrebit e shënoi sot ndaj Splitit me rezultat 3-0, njëri nga golat e…

CITY - ARSENAL

Dy ndeshje pa Mustafin, dy humbje!

18 December, 2016 @18:56

Në ndeshjen kryesore të xhiros në Premier League, Manchester City e ka mposhtur me përmbysje skuadrën e Arsenalit, në të…

NICE vs DIJON

Balotelli mban Nicen në krye

18 December, 2016 @17:17

Me dy gola të shënuara sot në përballje ndaj Dijonit, Mario Balotelli i ka sjellë Nices fitoren e 13 në…

H'FIELD - L'POOL

Shaqiri asist, Salah për fitore

20 October, 2018 @20:20

Liverpool ka vazhduar serinë e rezultateve të mira dhe bashkë me Manchester Cityn dhe Chelsean, duke qenë ekipet e vetme…

WEST HAM-TOTTENHAM

Tottenham fiton derbin e Londrës

20 October, 2018 @17:57

Një gol i vetëm i shënuar nga Erik Lamela ka mjaftuar të sjellë fitoren minimale të Spurs në udhëtim ndaj…

CHELSEA-MANUTD

Nuk mjafton Martial Show në Stamford Bridge

20 October, 2018 @15:04

Anthony Martial shënoi dy gola për t’i afruar ‘djajtë e kuq’ tek fitorja e parë në Stamford Bridge që nga…

KOLUMNE

5 PËR FUNDJAVË!

BOROZANI / ARKIV

19 October, 2018 @16:00

Një fundjavë e mbushur me super ndeshje! 5 të për mos u humbur: 1. Chelsea – Manchester Utd (e shtunë,…

LIVERPOOL

Mane është operuar!

18 October, 2018 @15:11

Sulmuesi i Liverpoolit, Sadio Mane, ka operuar dorën, pas lëndimit që e kishte me kombëtaren e tij. Futbollisti 26…

Të gjitha lajmet nga Premier League