Të gjitha lajmet

TREPÇA '89 - DRENICA

Harmon në kohën shtesë, ndahen pikët në Mitrovicë

Harmon në kohën shtesë, ndahen pikët në Mitrovicë

1 September, 2019 @17:59

Me barazim është mbyllur dueli i zhvilluar sot mes Trepçës ‘89 dhe Drenicës në Mitrovicë.

Skuadra vendase ishte në epërsi për shumicën e kohës, me golin e Richard Asares që u shënua në minutën e 22’ të ndeshjes pas asistimit të Mujës, mirëpo skuadra e Drenicës nuk u dorëzua deri në sekondat e fundit të ndeshjes, ndërkohë që golin e barazimit e gjeti në minutën e 3’ të kohës shtesë përmes Harmon Gboweas, për ta mbyllur kështu takimin me rezultatin përfundimtar 1-1.

TABELA AKTUALE

Pas 3 xhirove, Trepça ‘89 është ende e pamposhtur dhe ka 5 pikë, kurse Drenica për momentin është në kuotën e 4 pikëve.

 

VUSHTRRIA

Mjaftojnë 3 xhiro, largohet trajneri

2 September, 2019 @13:03

Kanë mjaftuar 3 xhiro që Bekim Shotani dhe Vushtrria ta ndërprejnë bashkëpunimin mes tyre. Sipas një njoftimi të lëshuar nga…

GJILANI - VUSHTRRIA

Nga një gol për pjesë, Gjilani mposht Vushtrrinë

1 September, 2019 @17:56

Me nga një gol në secilën pjesë, Gjilani arriti që me rezultat 2-0 ta mposhtë sot skuadrën e Vushtrrisë në…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Trepça ‘89 - Drenica

1 September, 2019 @15:54

Janë caktuar formacionet zyrtare të Trepçë ‘89 dhe të Drenicës. TREPÇA ‘89: Beqiri, Pira, Ventura, Asare, Statovci, Jashari, Hoti, Muja,…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Gjilani vs. Vushtrria

1 September, 2019 @15:51

Janë caktuar formacionet zyrtare të Gjilanit dhe të Vushtrrisë. GJILANI: Haxhihamza, Kastrati, Rapa, Ferreira, Frashëri, Shabani, Keita Aziz, Jonuzi, Progni,…

LLAPI - BALLKANI

Pa fitues në Podujevë

31 August, 2019 @18:18

Pa fitues është mbyllur dueli i luajtur sot mes Llapit dhe Ballkanit në Podujevë. Skuadrat në fjalë përkundër disa rasteve…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga