Të gjitha lajmet

E PAZAKONSHME

Harry Maguire arrestohet në Greqi!

Harry Maguire arrestohet në Greqi!

21 August, 2020 @11:55

Edhe kur nuk ka kampionate evropiane apo botërore, arrestimet e anglezëve të lidhur me futbollin vazhdojnë.

Në orët e hershme të ditës së sotme, në Mykonos të Greqisë është arrestuar Harry Maguire, qendërmbrojtësi i Anglisë dhe Manchester Unitedit.

Futbollisti në fjalë bashkë me shokët e tij u përfshinë në një sulm fizik me disa anglezë të tjerë në një bar në Mykonos, gjë që çoi në arrestim nga policia greke.

Ndërkohë, klubi i United me një komunikatë tregoi që është njoftuar me rastin dhe po bashkëpunon me autoritetet greke që ta zgjidhë rastin.

ORARI I XHIROS I

Liverpool nis ndaj Leedsit stinorin e ri

Foto: premierleague.com

20 August, 2020 @10:23

Ka dalë orari i Premier Ligës për stinorin e ri 2020/21, që pritet të nis më 12 shtator. Kampioni…

VINCENT KOMPANY

Kompany pensionohet, bëhet trajner i ekipit të madh belg

17 August, 2020 @12:03

Pas 20 vitesh karrierë të bujshme futbolliste, qendërmbrojtësi belg Vincent Kompany, është pensionuar nga futbolli aktiv. E së fundi,…

PREMIER LEAGUE

Hart me ekip të ri, në Londër

17 August, 2020 @11:48

Ish portieri i Burnleyt dhe Manchester Cityt, Joe Hart, është pranë kalimit në Londër te skuadra e Tottenhamit. Njoftimin…

MBROJTËSI I KOSOVËS

Florent Hadërgjonaj s’kthehet te Huddersfield

14 August, 2020 @17:20

Mbrojtësi i krahut të djathtë të reprezentacionit të Kosovës, Florent Hadërgjonaj, që në janar të këtij viti u huazua nga…

BRAZILIANI I RADHËS

Arsenal konfirmon Willianin

14 August, 2020 @11:30

Arsenal ka konfirmuar se ka arritur të bind brazilianin Willian për tu bërë pjesë e skuadrës nga Emirates. Willian…

Të gjitha lajmet nga Premier League