Të gjitha lajmet

MANCHESTER UNITED 3-0 SHEFFIELD UNITED

Hat-tricku i parë i Martialit afron Unitedin te Chelsea

Foto: premierleague.com

Hat-tricku i parë i Martialit afron Unitedin te Chelsea

24 June, 2020 @21:00

Kanë kaluar shumë kohë derisa u prit për të parë një ndeshje të bindshme dhe bukur të Manchester Unitedit - në atë që quhet futboll.

E kjo ndodhi sonte, kur Manchester United me lojën e treguar mposhti Sheffield Unitedin 3-0 [Martial 7, 44, 74] në një përballje të cilën e dominoi me lojë të bukur, veçanërisht në pjesë të parë.

Pjesa e dytë u zhvillua në nivel të ecjes në fushë, pasi që Manchester United kontrollonte gjithçka e Sheffield United nuk arrinte assesi të dilte në territorin e vendasve.

TABELA AKTUALE

Vlen të ceket se Ole Gunnar Solskjaer, që s’kishte bërë asnjë ndërrim deri te rezultati 3-0, i bëri pesë sosh në të njëjtën kohë, duke futur në lojë nga minuta e 80 Pereiran, Ighalon, McTominayin, Jamesin dhe Matan për të nxjerrë nga loja Pogbanë, Martialin, Brunon, Rashfordin dhe Greenwoodin.

Anthony Martial ka shënuar hat-trickun e parë prej se ka ardhur te Manchester United. E për ironi, që prej vitit 2013 te djajt e kuq askush s’ka arritur të shënojë tregolësh. Për herë të fundit këtë e kishte bërë Robin Van Persie.

Manchester United mbetet në garë të nxehtë për një vend për Ligë të Kampionëve, pasi që për momentin është vetëm dy pikë larg Chelseat, që është i katërti në klasifikim.

THE GUNNERS

“Ai i ndihmon çdokujt”, Luiz vazhdon me Arsenalin

Foto: premierleague.com

24 June, 2020 @10:46

Mbrojtësi brazilian i Arsenalit, David Luiz, ka vazhduar kontratën edhe për një vjet e ekipin e tij. Mbrojtësit Pablo…

TOTTENHAM HOTSPUR 2-0 WEST HAM UNITED

Kane i jep shpresa për ngritje Tottenhamit

Foto: premierleague.com

23 June, 2020 @23:31

Tottenham Hotspur me fitoren e sontme ndaj West Ham Unitedit, ka rinisur të shpresojë për një luftë për pjesëmarrje në…

LEICESTER 0-0 BRIGHTON

Schmeichel mbron penallti për të shpëtuar Leicesterin

Foto: premierleague.com

23 June, 2020 @21:15

Brighton nuk ka arritur të shfrytëzojë rastin më të mirë në futboll, pasi që Neal Maupay dështoi të shënonte nga…

MANCHESTER CITY 5-0 BURNLEY

Manchester City i pamëshirshëm edhe ndaj Burnleyt

Foto: premierleague.com

22 June, 2020 @22:47

Pas fitores ndaj Arenalit 3-0 në ndeshjen e parë të rifillimit të Premier Ligës, Manchester City ka vazhduar me super-formën…

EVERTON - LIVERPOOL

I afrohen titullit përkundër barazimit në derbi

Foto: premierleague.com

21 June, 2020 @21:59

Liverpool ka fituar një pikë të rëndësishme në derbin ndaj Evertonit sonte në Goodison Park, përkundër që rrezikuan të humbnin…

Të gjitha lajmet nga Premier League