Të gjitha lajmet

PRISHTINA

Heroi i Kupës John, flet pas ndeshjes

FOTO / Prishtina

Heroi i Kupës John, flet pas ndeshjes

29 July, 2020 @21:13

Heroi i Kupës së Kosovës për Prishtinën, Oto John, pas ndeshjes ka thënë se Kupa ishte objektivi i tyre.

Ndjenjë shumë e mirë të fitosh Kupën, të kontribuosh për lojtarët dhe për klubin. Ky ishte objektivi ynë dhe jam shumë i gëzuar për suksesin. Kemi luftuar shumë, kemi dhënë maksimumin për këtë trofe.

Njëjtë duhet të përgatitemi edhe për Evropë e cila megjithatë do të më lë pa pushim edhe pas një vitit larg shtëpisë. Do të japim maksimumin për klubin,” tha John pas ndeshjes.

Oto John ka shënuar sot një gol të bukur në minutën e 20 për Prishtinën dhe mjaftoi për ta fituar Kupën e Kosovës.

FINALJA E KUPËS

Oto John vendimtar, kupa e Prish7inës!

29 July, 2020 @19:46

Fituese e Kupës së Kosovës për sezonin 2019/2020 është skuadra e Prishtinës, që këtë garë sot e fitoi për herë…

KUPA E KOSOVËS / FINALJA

LIVE: Prishtina - Ballkani

29 July, 2020 @17:30

Finalja e Kupës së Kosovës Prishtina - Ballkani 1-0 FORMACIONET ZYRTARE 1’- Fillon ndeshja 5’- Korner për Ballkanin 6’-…

LLAPI

Llapi përsëri me portier italian

FOTO / Llapi

29 July, 2020 @17:12

Sikurse në stinorin e kaluar, edhe sivjet te Llapi në portë do të jetë një portier italian. Llapi ka arritur…

FINALJA E KUPËS

Prishtina vs. Ballkani, 11-shet startuese

Foto: FC Prishtina

29 July, 2020 @16:57

Me fillim nga ora 17:45, Prishtina dhe Ballkani përballen mes vete në finalen e Kupës. 11-SHET STARTUESE: PRISHTINA: Bekaj, Thaqi,…

NGA KOMISIONI

Traore dënohet, Qosa pezullohet

29 July, 2020 @16:47

Komisioni Disiplinor i shkallës së parë të Superligës në mbledhjen e mbajtur dje pas shqyrtimit të procedurave të hapura nga…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga