Të gjitha lajmet

SHORTI I KUPËS SË SHQIPËRISË

Hidhet shorti i gj’finaleve të Kupës së Shqipërisë

Foto: FSHF

Hidhet shorti i gj’finaleve të Kupës së Shqipërisë

Teskti: FSHF

26 June, 2020 @14:48

Ditën e sotme, në ambientet e stadiumit “Air Albania”, është hedhur shorti i fazës gjysmëfinale të Kupës së Shqipërisë, edicioni i 68-të.

Ky short u hodh nga Sekretari i Përgjithshëm i FSHF, Ilir Shulku dhe shefi i Sektorit të Garave, Marjus Sulejmani. Skuadrat e kualifikuara për këtë raund janë: Kukësi, Tirana, Teuta dhe Bylis. Këto janë çiftet e ndeshjeve gjysmëfinale të Kupës së Shqipërisë për sezonin 2019/2020:

Kukësi-Teuta
Bylis-Tirana

Ndeshjet e para do të zhvillohen në datën 2 korrik dhe ndeshjet e kthimit në datën 15 korrik. FSHF njofton se finalja e Kupës së Shqipërisë do të luhet më datën 2 gusht.

AIR ALBANIA

Të premten shorti i gjysmëfinaleve

25 June, 2020 @13:53

FSHF bën me dije se ditën e premte, ora 11:00, do të hidhet shorti për fazën gjysmëfinale të Kupës së…

DUELET E PASDITES

Tirana, Kukësi e Teuta sigurojnë gj’finalen

24 June, 2020 @20:11

Skuadrat e Superiores nuk e kanë pasur të vështirë sigurimin e gjysmëfinales së Kupës së Shqipërisë ndaj ekipeve të ligave…

LUFTËTARI 0-5 TIRANA

Luftëtari bie nga Superiorja

Foto: KFLuftetari/fb

7 June, 2020 @20:44

Skuadra gjirokastrite, Luftëtari, do t’i kthehet Kategorisë së Parë shqiptare të futbollit, pas disfatës 0-5 ndaj Tiranës sot. …

FLAMURTARI 0-1 SKËNDERBEU

Pas 13 vitesh, Flamurtari bie nga Superiorja

7 June, 2020 @20:34

Skuadra e Flamurtarit të Vlorës pas disfatës së sotme nga Skënderbeu i Korçës ka rënë edhe matematikisht nga Superiorja shqiptare…

DUELET E XHIROS 28

Tirana pa mëshirë, Kukësi e ndjek

Foto: KFTirana/fb

7 June, 2020 @20:09

Ka përfunduar sot edhe xhiroja e XXVIII e Superiores shqiptare në futboll, derisa liderja Tirana nuk ka të ndalur. …

Të gjitha lajmet nga FSHF Kategoria Superiore