Të gjitha lajmet

KOSOVA

Humbja e fundit në 2017!

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

Humbja e fundit në 2017!

10 June, 2019 @23:49

Seria fenomenale pa humbje e Kosovës, me ndeshjen e sontme u ngrit në 14.

EURO 2020 / GRUPET KUALIFIKUESE

Humbja e fundit e Kosovës ishte më 9 tetor të vitit 2017 kundër Islandës me rezultat 2-0. Që nga ajo ditë djelmoshat e trajnerit Challandes nuk pësuan në asnjë ndeshje.

Rezultatet e Kosovës në krye me trajnerin Bernard Challandes janë këto:

Kosova - Letonia 4-3
Kosova - Madagaskari 1-0
Kosova - Burkina Faso 2-0
Shqipëria - Kosova 0-3
Azerbajxhani - Kosova 0-0
Kosova - Ishujt Faroe 2-0
Kosova - Malta 3-1
Ishujt Faroe - Kosova 1-1
Malta - Kosova 0-5
Kosova - Azerbajxhani 4-0
Kosova - Danimarka 2-2
Kosova - Bullgaria 1-1
Mali i Zi - Kosova 1-1
Bullgaria - Kosova 2-3.

BULLGARIA - KOSOVA

Bullgaria vs. Kosova, notat e lojtarëve të Kosovës

Foto: FFK

10 June, 2019 @22:49

Pas fitores historike të Kosovës në Bullgari, TopSporti.com ka notuar lojtarët në bazë të paraqitjeve të tyre gjatë ndeshjes. …

BULLGARIA - KOSOVA

Kosova shkruan histori në Sofje!

Foto: FFK

10 June, 2019 @22:39

Pas dy barazimeve në dy ndeshjet e para në Grupin A kualifikues drejt EURO2020, Kosova ka arritur të shënojë fitore…

BULLGARIA - KOSOVA

Bullgaria vs. Kosova, 11-shet startuese

TOPSPORTI / A.P

10 June, 2019 @19:38

Pak para ndeshjes, janë publikuar 11-shet startuese të Bullgarisë dhe Kosovës. BULLGARIA (4-4-2): Mihaylov; Popov, Bozhikov, Goranov, Nedyalkov; Kostadinov, Nedelev,…

BULLGARIA - KOSOVA

Bullgaria vs. Kosova, të shitura vetëm 25% të biletave

TOPSPORTI / A.P

10 June, 2019 @18:49

Pak orë para ndeshjes, përfaqësuesi i The Guardian në Bullgari ka njoftuar që për ndeshjen Bullgari vs. Kosovë janë shitur…

NGA KONFERENCA

Balakov kërkon fitore, patjetër

10 June, 2019 @15:46

Selektori i ri i Bullgarisë, Krasimir Balakov, që debutoi për reprezentacionin bullgar në duel ndaj Çekisë, ka kërkuar patjetër fitore…

Të gjitha lajmet nga EURO 2020