Të gjitha lajmet

KOSOVA

Humbja e fundit në 2017!

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

Humbja e fundit në 2017!

10 June, 2019 @23:49

Seria fenomenale pa humbje e Kosovës, me ndeshjen e sontme u ngrit në 14.

EURO 2020 / GRUPET KUALIFIKUESE

Humbja e fundit e Kosovës ishte më 9 tetor të vitit 2017 kundër Islandës me rezultat 2-0. Që nga ajo ditë djelmoshat e trajnerit Challandes nuk pësuan në asnjë ndeshje.

Rezultatet e Kosovës në krye me trajnerin Bernard Challandes janë këto:

Kosova - Letonia 4-3
Kosova - Madagaskari 1-0
Kosova - Burkina Faso 2-0
Shqipëria - Kosova 0-3
Azerbajxhani - Kosova 0-0
Kosova - Ishujt Faroe 2-0
Kosova - Malta 3-1
Ishujt Faroe - Kosova 1-1
Malta - Kosova 0-5
Kosova - Azerbajxhani 4-0
Kosova - Danimarka 2-2
Kosova - Bullgaria 1-1
Mali i Zi - Kosova 1-1
Bullgaria - Kosova 2-3.

PRISHTINA

Prishtina zyrtarizon përfocimin e parë

9 August, 2019 @23:08

Kampionia e Superligës së Kosovës në basketboll, Prishtina, pak më parë e zyrtarizoi përforcimin e parë për stinorin 2019/20. Bëhet…

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

Të gjitha lajmet nga