Të gjitha lajmet

LLAPI - DRENICA

Humbja e radhës, çfarë po ndodhë me Llapin?

Humbja e radhës, çfarë po ndodhë me Llapin?

17 October, 2020 @15:59

Me rezultat 0-1 (Hysen Tahiri 54’) është mbyllur përballja e zhvilluar sot mes Llapit dhe Drenicës në Podujevë.

Skuadra nga Skenderaj sot shënoi një fitore tejet të rëndësishme, e në anën tjetër forma shumë e dobët e Llapit në këtë fillim sezoni po vazhdon.

TABELA AKTUALE

Pas pjesës së parë që u mbyll pa gola, për fitoren e Drenicës u përkujdes Hysen Tahiri, që në minutën e 54’ shënoi për 0-1, gol që doli të ishte i vetmi i këtij takimi, pasi që epërsinë e krijuar skuadra nga Skenderaj arriti ta menaxhojë mirë deri në fund dhe kështu arkëtoi pikët e plota.

Çuditërisht, Llapi momentalisht e gjen veten në vendin e fundit në tabelë, kurse Drenica pas 6 ndeshjeve të luajtura ka 8 pikë.

PRISHTINA - BESA

Shkëlqen Oto John, Prishtina “thyen” Besën

17 October, 2020 @15:55

Pas pushimit të kombëtareve, Prishtina duket më në formë. Skuadra e drejtuar nga Zekerija Ramadani nuk dinte për fitore që…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Prishtina - Besa

17 October, 2020 @13:39

Caktohen 11-shet startuese të Prishtinës dhe Besës. PRISHTINA: Haxho, Krasniqi, Muça, Bekteshi, Mici, Boshnjaku, Lilaj, Krasniqi, Abazi, Gavazaj, John. BESA:…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Llapi - Drenica

17 October, 2020 @13:36

Janë caktuar formacionet zyrtare të Llapit dhe Drenicës. LLAPI: Nava, Emini, Prençi, Idrizi, Peposhi, Shabani, Ar.Ramadani, Zhdrella, Sava, Sadriu, Januzi. …

ARBËRIA - BALLKANI

Daku i pakapshëm, Ballkani fiton me përmbysje

FOTO / Ballkani

16 October, 2020 @16:26

Ndeshja hapëse e xhiros së gjashtë në Superligë ka dhuruar spektakël. Dy skuadra në formë, Arbëria e Ballkani, sot u…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Arbëria - Ballkani

16 October, 2020 @13:50

Janë caktuar formacionet zyrtare të Arbërisë dhe Ballkanit. ARBËRIA: Kaqiu, Pira, Arrabal, Hyseni, Avdulli, Bahtiri, Zabërgja, Bruqi,  Kryeziu, Kashtanjeva, Hasan …

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga