Të gjitha lajmet

MEDIA TALK

Ia vendos çmimin, por s’ia shet rivalëve në ligë

TOPSPORTI/ A. P.

Ia vendos çmimin, por s’ia shet rivalëve në ligë

13 April, 2020 @12:45

Tottenham Hotspur nuk e ka ndërmned ta shes sulmuesin dhe kapitenin Harry Kane këtë verë, ndërsa edhe nëse vjen ndonjë ofertë që e kap shifrën e klauzolës së tij, ai nuk do të shkojë te rivalët e Premier Ligës.

BBC Sport ka bërë të ditur se kryetari i londinezëve Daniel Levy është i hapur për ofertat që kapin shifrën e 200 milionë funtave.

Kane 26 vjeç ka nënshkruar kontratën e fundit me Tottenhamin, me afat 6 vjeçar, në qershor të vitit 2018.

Manchester United shpesh herë është përfolur si ekip që ka dëshiruar kapitenin e Anglisë.

Për shkak të situatës financiare nga pandemia coronavirus, flitet se Levy është i gatshëm ta shes Kane-in, por shumë rekorde në botë - 200 milionë funta, pak më shumë sesa që kishte paguar PSG për Neymarin, kur e mori nga Barcelona.

Sidoqoftë, tashmë asgjë nuk është e sigurt se si do të dilet nga pandemia dhe kriza financiare pritet të ulë shumë vlerat e lojtarëve dhe transfere në shuma të tilla marramendëse - vështirë që pritet të ndodhin në një periudhë të shpejtë.

SPECIALE

Tabela përfundimtare e Superligës së Kosovës 2000/01

12 April, 2020 @11:34

Prishtina mori edhe titullin e dytë të pasluftës në Kosovë. Bardhekaltërit me 18 fitore e 9 barazime karshi vetëm 3…

100%

Sheffield United vazhdon me paga të plota

11 April, 2020 @20:58

Skuadra e Premier Ligës angleze Sheffield United, ka bërë të ditur zyrtarisht para pak çastesh përmes një komunikate se ka…

SIR KENNY DALGLISH

Legjenda e Liverpoolit, pozitiv në coronavirus

10 April, 2020 @21:34

Në Britani të Madhe, veçanërisht në Angli rastet e coronavirusit po rriten shpejtë në mënyrë eksponenciale, ndërsa së fundi është…

CALCIO MERCATO

Milan vendos në radar David Silvën

9 April, 2020 @15:20

Rossonerët janë duke kërkuar përvojë në mesfushë të tyre dhe ia kanë vënë syrin David Silvas së Manchester Cityt, që…

EFL

Ligat mund të kryejnë stinorin për 56 ditë

9 April, 2020 @15:03

Të gjitha ligat profesionale të Anglisë, përveç Premier Ligës, mund të kompletojnë stinorin brenda 56 ditëve, kurdo që është koha…

Të gjitha lajmet nga Premier League