Të gjitha lajmet

PORTIERI LEGJENDAR

Iker Casillas pensionohet nga futbolli

Iker Casillas pensionohet nga futbolli

17 May, 2019 @11:57

Portieri legjendar spanjoll, Iker Casillas, është pensionuar nga futbolli.

Në fillim të muajit maj, Casillasi kishte pësuar një sulm në zemer, derisa pas operimit vendosi të pensionohet nga futbolli.

Iker Casillas, karrierën e nisi në vitin 1998/99, derisa gjatë karrierës së tij ka mbrojtur vetëm portën e Real Madridit dhe të Portos sa i përket klubeve.

37 vjeçari gjatë karrierës së tij ka fituar me përfaqësuesen e Spanjës 1 herë Kupën e Botës, 2 herë Kampionatin Evropian, me Real Madridin 3 herë Ligën e Kampionëve, 5 herë titullin kampion në La Liga dhe 1 herë titullin në ligën e Portugalisë me Porton.

SUPERKUPA E SHQIPËRISË

Brown vendos në vazhdime për Superkupën e Shqipërisë

18 August, 2019 @22:07

Sulmuesi xhamajkan i Partizanit ka debutuar si në ëndërr për ekipin e tij të ri sonte. Ai ka shënuar hat-trick…

REPREZENTUESI I KOSOVËS

Ylldren Ibrahimaj me asistim në fitore

18 August, 2019 @21:57

Mesfushori që pritet të jetë armë e fortë e Kosovës në të ardhmen, Ylldren Ibrahimaj, ka asistuar në golin e…

MESFUSHORI I KOSOVËS

Herolind Shala shënon i pari, por ekipi i tij mposhtet

18 August, 2019 @20:38

Mesfushori i reprezentacionit të Kosovës, Herolind Shala, ka shënuar golin e parë të ndeshjes dhe të avantazhit për ekipin e…

DUKAGJINI 0-0 BALLKANI

Rikthimi me barazim shterp

Pamje nga arkivi

18 August, 2019 @19:57

Skuadra e Dukagjinit të Klinës iu kthye Superligës së Kosovës me barazim pa gola sot, ndaj Ballkanit 0-0 në përballjen…

DRITA 0-1 FERIZAJI

Isufi me Ferizajin, befason Dritën dominuese me ish lojtarin

Pamje nga arkivi

18 August, 2019 @19:45

Trajneri i Ferizajit Bekim Isufi ka debutuar në bankën e ferizajasve me fitore befasuese ndaj Dritës së përforcuar jashtëzakonshëm këtë…

Të gjitha lajmet nga