Të gjitha lajmet

INSPEKTORATI I PUNËS

Inspektorati kthen në punë zv/sekretarin Ahmeti

Inspektorati kthen në punë zv/sekretarin Ahmeti

21 May, 2020 @19:57

I larguar për shkak se fliste kundër drejtuesve aktual të FFK-së, ish zëvendës sekretari i FFK-së, Arianit Ahmeti, me vendim të inspektoratit të punës, pritet t’i kthehet detyrës së tij.

I shkarkuar nga pozita e tij në fund të vitit 2019, Ahmeti ndoqi rrugën ligjore dhe duke u ankuar në Inspektoratin e Punës (IP) tash fitoi të drejtën për rikthim në punë, njoftoi gazeta Sheshi sot.

“Obligohet FFK-ja që në afat prej 8 ditësh të shfuqizojë vendimet dhe veprimet që rrjedhin nga procedura e ndërprerjes së marrëdhënies së punës të Ahmetit,” është thënë në Vendimin i IP-së.

Arianit Ahmeti Vendimi IP

Arianit Ahmeti Vendimi IP

GJILANI

Të karantinuarit e Gjilanit marrin rezultatet e testeve COVID-19

21 May, 2020 @19:10

Trajneri dhe futbollistët e Gjilanit pas qëndrimit në karantinë, pasi që arritën nga Shqipëria në Kosovë, kanë marrë rezultatet e…

DRENAS

Tovërlani ngrit intensitetin para duelit me liderin

Fotot: https://feronikelifc.com/

21 May, 2020 @18:51

Skuadra kampione aktuale e Kosovës në futboll, Feronikeli, sot ka ngritur intensitetin e stërvitjeve. Ngritja e shpejtë e intensitetit…

KOMUNIKATA E FFK-së

E gjithë Superliga do të testohet për COVID-19

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

21 May, 2020 @16:07

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka bërë të ditur sot se të gjithë futbollistët dhe stafi përcjellës i të…

BLENDI BAFTIU

I kërkuari nga klubet evropiane, i koncentruar në Superligë

Blendi Baftiu gjatë një ndeshjeje me Ballkanin në pjesën vjeshtore të stinorit/ Foto: KFBallkani/fb

21 May, 2020 @13:17

Futbollisti që u zgjodh në 11-shen më të mirë të stinorit 2018/29 dhe pjesës së parë të stinorit 2019/20 të…

KLUBET E KOSOVËS

Drita, Gjilani, Flamurtari zyrtarisht kërkojnë testim për COVID-19 të të gjithëve

21 May, 2020 @0:42

Pas daljes pozitiv të futbollistit të Dritës në COVID-19, tashmë edhe zyrtarisht disa klube kosovare kanë reaguar qoftë përmes mediave,…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga