Të gjitha lajmet

TRANSFER

Inter zyrtarizon transferimin e danezit

Inter zyrtarizon transferimin e danezit

28 January, 2020 @14:08

Pas shumë e shumë spekulimeve, tashmë vjen lajmi zyrtar.

Christian Eriksen që nga sot është zyrtarisht pjesë e Interit, me palët që mes vete nënshkruan kontratë deri në vitin 2024.

Danezi në fjalë me klubin londinez kishte kontratë deri në qershor të këtij viti, prandaj që të mos largohet si lojtar i lirë, Tottenhami vendosi që ta shiste këtë muaj.

Transferi u kompletua për shumën e 20 milionë eurove, ndërsa menjëherë pas njoftimit për largimin e Eriksen, Spurs njoftuan që kanë arritur marrëveshje për transferin e përhershëm të futbollistit Giovani Lo Celso, lojtar ky që deri më tash ishte i huazuar te Tottenhami nga Real Betisi.

MANCHESTER CITY 2-0 WEST HAM UNITED

Këndellje për Cityn, pas dy humbjeve pa gol të shënuar

Foto: premierleague.com

19 February, 2020 @22:30

Spanjolli Rodri dhe belgu Kevin De Bruyne shënuan nga një gol sonte, derisa Manchester City problemet jashtë fushe, nuk i…

I RIU PREMTUES

Armando Broja me kontratë profesionale te Chelsea

Foto: ChelseaNews

19 February, 2020 @12:10

Futbollisti 18 vjeçar, që luan një kohë të gjatë te grupmoshat e Chelseat të Londrës, Armando Broja, dje përmes një…

SPURS

Shtohen telashet për Mourinhon te Spurs

18 February, 2020 @13:42

Jose Mourinhos do t’i vështirësohen punët në vazhdim të kampionatit në Premier Ligë, pasi që tash i janë shtuar telashet.…

CHAMPIONS LEAGUE

Skuadra e parë që siguron Ligën e Kampionëve për sezonin 2020/21

18 February, 2020 @11:11

Me fitoren e Manchester Unitedit kundër Chelseat, Liverpooli u bë skuadra e parë që ka siguruar Ligën e Kampionëve për…

ARSENAL 4-0 NEWCASTLE UNITED

Fitorja më e thellë e stinorit, për pozitë të dhjetë

Foto: premierleague.com

16 February, 2020 @19:31

Arsenal ka shënuar fitoren më të thellë të këtij stinori, 4-0 [Auba 54, Pepe 57, Ozil 90, Lacazette 90] për…

Të gjitha lajmet nga Premier League