Të gjitha lajmet

LORENZO SANZ

Ish kryetari i Realit ndërron jetë nga coronavirusi

Ish kryetari i Realit ndërron jetë nga coronavirusi

21 March, 2020 @22:18

Kryetari i Real Madridit prej vitit 1995 deri në vitin 2000, Lorenzo Sanz, ka ndërruar jetë në moshën 76 vjeçare pasi që u diagnostifikua me coronavirus.

Ai u dërgua urgjentisht në spital të martën dhe u mor direkt në intenzive, por gjendja e tij nuk u përmirësua për shkak se iu zhvillua edhe më shumë infeksioni në lukth.

Në kohën e Sanzit, Real Madrid fitoi dy tituj të Ligës së Kampionëve, duke mposhtur Juventusin dhe Valencian në finale.

CORONAVIRUS

Paraqitet lojtari i parë i LaLigas me Coronavirus

Foto: MundoDeportivo

15 March, 2020 @14:31

Futbollisti argjentinas i Valencias, Ezequiel Garay, është rasti i parë i coronavirusit te lojtarët e LaLigas, ka bërë të ditur…

COPA DEL REY

Shtyhet edhe finalja e Kupës së Mbretit

11 March, 2020 @17:50

Pas përhapjes së coronavirusit nëpër Spanjë dhe pas takimit mes krerëve të skuadrave finaliste, është vendosur që finalja e Kupës…

STATS OF EL CLASICO

Statistika të veçanta nga Real Madrid 2-0 Barcelona

Foto: GettyImages via Eurosport

1 March, 2020 @23:56

Pas fitores së Real Madridit ndaj Barcelonës në El Clasico, tashmë janë bërë edhe fakte të reja për të…

PLAYER RATINGS: REAL MADRID 2-0 BARCELONA

Notat e lojtarëve: Real Madrid 2-0 Barcelona

Foto: mundodeportivo

1 March, 2020 @23:27

Pas përfundimit të El Clasicos, faqja që mirret me vlerësimin kompjuterik të futbollistëve me performancat e tyre në ndeshje, ëhoscored,…

REAL MADRID 2-0 BARCELONA

ElClasico Realit për lidership

Foto: RealMadrid/fb

1 March, 2020 @23:07

Real Madrid është rikthyer në krye të La Liga pas fitores ndaj Barcelonës në El Clasico 2-0 [Vinicius 71, Diaz…

Të gjitha lajmet nga La Liga