Të gjitha lajmet

BESA

Ismet Munishi largohet nga Besa

Ismet Munishi largohet nga Besa

13 September, 2018 @23:10

Vetëm 3 xhiro pas fillimit të Ligës së Parë, Ismet Munishi është larguar nga skuadra e Besës. Lajmi u bë i ditur nga trajneri në fjalë në Facebookun e tij personal, ku shkroi që nga klubi pejan do të largohet për arsye personale. TABELA AKTUALE LIGA E PARË Pas 3 xhirove, Munishi e lë Besën në krye të Ligës së Parë me 7 pikë, ndërsa se cila do të jetë skuadra e re e Munishit, do ta kuptojmë në vijim. Sa për informatë, pa trajner aktualisht është skuadra e Dritës, nga e cila dje u largua Bekim Isufi. A mund të kemi një rikthim të Munishit te Drita? Presim e shohim.

KOLUMNE

5 për fundjavë!

Design: Olsen Kraja

14 September, 2018 @14:00

1. PSG – St. Etienne (e premte, ora 15n9) Dy ekipet e vetme të pamposhtura në Ligue1 vijnë përballë në…

JAVA E KATËRT

Orari për xhiron e katërt në Ligën e Parë

13 September, 2018 @13:33

Është bërë i ditur orari i ndeshjeve të xhiros së katërt të Ligës së Parë të Kosovës në futboll.

JAVA E PESTË

Orari për xhiron e pestë të Superligës

BOROZANI

13 September, 2018 @13:26

Të shtunën dhe të dielën e ardhshme zhvillohen ndeshjet e xhiros së pestë të Superligës së Kosovës në futboll.

DRITA

Largohet Bekim Isufi!

BOROZANI / D.SH

12 September, 2018 @18:11

Pas humbjes që Drita e pësoi sot nga Llapi, humbje e cila ishte e treta në katër ndeshjet e…

DRITA - LLAPI

Llapi thellon krizën e kampionit

12 September, 2018 @17:46

Çfarë po ndodhë me kampionin? Në takimin e zhvilluar sot në Gjilan, Llapi i Bylbyl Sokolit me golat e Fiton…

KEK-u - TREPÇA '89

‘89-shi bindshëm ndaj KEK-ut, e para e sezonit

12 September, 2018 @17:42

Lehtë për Trepçën '89 kaloi ndeshja e luajtur sot ndaj KEK-ut në Obiliq. Mitrovicasit dominun që nga fillimi dhe shënuan…

VUSHTRRIA - ISTOGU

Istogu kthehet me pikë nga “Ferki Aliu”

7 October, 2018 @17:03

Pa fitues u mbyll dueli i zhvilluar sot mes Vushtrrisë dhe Istogut në "Ferki Aliu" të Vushtrrisë. Ishte skuadra vendase…

VËLLAZNIMI - ARBËRIA

Fitore minimale e Vëllaznimit

7 October, 2018 @17:01

Në takimin e luajtur sot në Gjakovë mes Vëllaznimit dhe Arbërisë, fitore arriti të shënonte skuadra vendase. Golin e vetëm…

JAVA E TETË

Liga e Parë, orari i xhiros së tetë

5 October, 2018 @13:43

Java e tetë e Ligës së Parë të Kosovës në futboll ndeshjet i zhvillon në tri ditët e ardhshme, të…

ZYRTARE

Vllaznia me trajner të ri

2 October, 2018 @17:33

Pas startit tejet të dobët të sezonit në Ligën e Parë, Vllaznia ka vendosur të emërojë një trajner të ri. …

JAVA E SHTATË

Liga e Parë, të gjitha ndeshjet në një orë

2 October, 2018 @11:00

Ndeshjet e javës së shtatë të Ligës së Parë të Kosovës në futboll zhvillohen këtë mesjavë. TABELA AKTUALE Nga…

Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë