Të gjitha lajmet

JAVA E KATËRT

Orari për xhiron e katërt në Ligën e Parë

Orari për xhiron e katërt në Ligën e Parë

13 September, 2018 @13:33

Është bërë i ditur orari i ndeshjeve të xhiros së katërt të Ligës së Parë të Kosovës në futboll. TABELA AKTUALE LIGA E PARË

Orari i plotë:

E shtunë (15 shtator), ora 16:00

Dukagjini – Vëllaznimi Istogu – Trepça 2 Korriku – Kika Ramiz Sadiku – Onixi (ndeshja zhvillohet në stadiumin “Agron Rama” në Obiliq) Fushë Kosova – Besa

E diel (16 shtator), ora 16:00

Vushtrria – Vllaznia Drenasi – Arbëria Bashkimi Koretin – Vitia

JAVA E PESTË

Orari për xhiron e pestë të Superligës

BOROZANI

13 September, 2018 @13:26

Të shtunën dhe të dielën e ardhshme zhvillohen ndeshjet e xhiros së pestë të Superligës së Kosovës në futboll.

DRITA

Largohet Bekim Isufi!

BOROZANI / D.SH

12 September, 2018 @18:11

Pas humbjes që Drita e pësoi sot nga Llapi, humbje e cila ishte e treta në katër ndeshjet e…

DRITA - LLAPI

Llapi thellon krizën e kampionit

12 September, 2018 @17:46

Çfarë po ndodhë me kampionin? Në takimin e zhvilluar sot në Gjilan, Llapi i Bylbyl Sokolit me golat e Fiton…

KEK-u - TREPÇA '89

‘89-shi bindshëm ndaj KEK-ut, e para e sezonit

12 September, 2018 @17:42

Lehtë për Trepçën '89 kaloi ndeshja e luajtur sot ndaj KEK-ut në Obiliq. Mitrovicasit dominun që nga fillimi dhe shënuan…

FLAMURTARI - LIRIA

Liria ‘viktima’ e radhës, Flamurtari nuk ndalet!

12 September, 2018 @17:41

4 ndeshje, 4 fitore! I vetmi ekip me formë perfekte në edicionin e sivjetmë të Superligës është Flamurtari! Skuadra në…

FERIZAJ - FERONIKELI

Feronikeli me ‘gjah’ të plotë në Ferizaj

12 September, 2018 @17:39

Vjen fitorja e dytë me radhë e Feronikelit. Pas fitores ndaj Ballkanit xhiron e kaluar, këtë xhiro skuadra nga Drenasi…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Drita - Llapi

FOTO/ ARKIV

12 September, 2018 @15:24

Janë publikuar formacionet startuese të Dritës dhe të Llapit. LIVESOCRE / SUPERLIGA DRITA: Bakaj, Kuka, Gërbeshi, Limani, Leci, Bujar…

JAVA E NËNTË

Liga e Parë s’pushon

12 October, 2018 @12:46

Me Superligën që pushon për shkak të ndeshjeve të kombëtareve, Liga e Parë e Kosovës në futboll vazhdon me ndeshjet…

VUSHTRRIA - ISTOGU

Istogu kthehet me pikë nga “Ferki Aliu”

7 October, 2018 @17:03

Pa fitues u mbyll dueli i zhvilluar sot mes Vushtrrisë dhe Istogut në "Ferki Aliu" të Vushtrrisë. Ishte skuadra vendase…

VËLLAZNIMI - ARBËRIA

Fitore minimale e Vëllaznimit

7 October, 2018 @17:01

Në takimin e luajtur sot në Gjakovë mes Vëllaznimit dhe Arbërisë, fitore arriti të shënonte skuadra vendase. Golin e vetëm…

JAVA E TETË

Liga e Parë, orari i xhiros së tetë

5 October, 2018 @13:43

Java e tetë e Ligës së Parë të Kosovës në futboll ndeshjet i zhvillon në tri ditët e ardhshme, të…

ZYRTARE

Vllaznia me trajner të ri

2 October, 2018 @17:33

Pas startit tejet të dobët të sezonit në Ligën e Parë, Vllaznia ka vendosur të emërojë një trajner të ri. …

Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë