Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KUPA E KOSOVËS

Istogu befason Gjilanin, e eliminon nga Kupa

Istogu befason Gjilanin, e eliminon nga Kupa


10 February, 2021 @15:11

Pas Llapit e Dritës, veten të eliminuar nga Kupa e Kosovës tashmë e sheh edhe skuadra e Gjilanit.

Gjilanasit sot u befasuan nga Istogu, i cili i mposhti gjilanasit 2-0, për ta arritur kështu çerekfinalen e Kupës.

SKEMA E KUPËS

Yoan Olivier (64’) dhe Erion Qeta (67’) ishin golashënuesit e Istogut sot, për të dhënë kështu sinjale të qarta që Istogu do të jetë skuadër “për t’u shikuar” në Ligën e Parë në stinorin pranveror.

Kundërshtarin e fazës tjetër Istogu do ta kuptojë pas shortit.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga