Të gjitha lajmet

DORËZIM

Izraeli vjedh shpresat e Shqipërisë

Izraeli vjedh shpresat e Shqipërisë

12 November, 2016 @22:20

Shqipëria
Izraeli
Shqipëria 0 : 3 Izraeli
18' E. Zahavi (P), 66' D. Einbinder, 83' E. Atar

Shqipëria është mposhtur në “Elbasan Arena” nga Izraeli duke e përjetuar humbjen e dytë në shtëpi pas asaj ndaj Spanjës në kualifikime për Botërorin Rusia 2018.

Një penallti e lehtë e referuar në fillim të ndeshjes, shto këtu edhe kartonin e kuq e rëndë për Berat Xhimshitin tregoi vështirësinë e fillimit të ndeshjes për kuqezinjtë.

Përkundër se u munduan, djelmoshat e kombëtares ranë pre e një provokimi të radhës, kur Etrit Berisha reagoi si i papjekur ndaj sulmuesit mysafir, për të siguruar kartonin e dytë të kuq për Shqipërinë dhe për të mbetur me 9 veta në fushë.

TABELA AKTUALE

Penalltia, sidoqoftë u mbrojt nga portieri rezervë Alban Hoxha, por shpejt aksidentalisht izraelitët shënuan edhe golin e dytë për të siguruar fitoren 0-2. Në fund, realizuan edhe një gol tjetër për 0-3.

Me këtë humbje, kuqezinjtë tashmë duke ditur kundërshtarët si Spanja e Italia, shto këtu edhe këtë humbje - e kanë thuajse të pamundur edhe vendin e dytë në grup, që siguron play-offin për Botërorin Rusia 2018.


0-3 Eliran Atar Goal HD Albania 0 - 3 Israel… by gooooooooooal

pSAMIR UJKANI

Ujkani: Po bëhemi ekip më burrëror

BOROZANI/ Lis Dorambari

12 November, 2016 @20:32

Njëri prej lojtarëve më të dalluar për Kosovën në humbjen e sotme ndaj Turqisë ishte Samir Ujkani. Portieri kosovar pësoi…

FORMACIONET SPANJË-MAQEDONI

3 shqiptarë startojnë te Maqedonia

12 November, 2016 @20:18

Përballja e Grupit G ndërmjet Spanjës dhe IRJ Maqedonisë që nis pas pak, do të nis me 3 lojtarë shqiptarë…

VALON BERISHA

Berisha: Po të shënoja, do të ishte ndryshe

12 November, 2016 @20:16

Mesfushori Valon Berisha, në deklaratën e tij pas ndeshjes Turqi-Kosovë, tha se do të ishte ndryshe po qe se do…

HEROLIND SHALA

Shala: Treguam lojë të mirë

12 November, 2016 @20:10

Mesfushori i Kosovës, Herolind Shala, foli pas ndeshjes me Turqinë, në të cilën përfaqësuesja jonë u mposht me rezultat 2-0. …

SHQIPËRI - IZRAEL

Formacionet zyrtare

12 November, 2016 @20:05

Janë bërë publike formacionet e Shqipërisë dhe Izraelit për ndeshjen e sontme që fillon në ora 20:45. Skuadrat renditen kështu: …

GRUPI I

Kroacia ia shkakton humbjen e parë Islandës

12 November, 2016 @19:54

Përfaqësuesja e Kroacisë ka shënuar fitoren e radhës në kualifikime për Botërorin Rusia 2018. Kroatët mposhtën Islandën 2-0 sonte…

TURQIA - KOSOVA

Kosova bie në pjesën e dytë

12 November, 2016 @19:42

Kosova ka pësuar edhe humbjen e tretë rresht në kualifikimet për Kampionatin Botëror, Rusia 2018. Kësaj radhe, futbollistët tanë u…

PJESA E PARË

Ujkani s’lejon ndryshim të rezultatit, Kosovës i ik goli në fund

12 November, 2016 @18:48

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes Turqia - Kosova. Dardanët janë përmbajtur mjaft mirë gjatë 45 minutave të para,…

ENIS ALUSHI

Alushi mungon në ndeshjen e ardhshme

12 November, 2016 @18:41

Futbollisti i përfaqësueses së Kosovës, Enis Alushi, është ndëshkuar me karton të verdhë në minutën 37’ të ndeshjes Turqi-Kosovë, pas…

SERGEN YALÇIN

Kosova do të përparojë

12 November, 2016 @17:38

Ish-futbollisti i Turqisë, Sergen Yalçin, komentoi ndeshjen Turqi-Kosovë, pak minuta para fishkëllimës së parë të gjyqtarit kryesor. Yalçin për përfaqësuesen…

CLUB BENEFIT PROGRAM

Sa fituan klubet nga Botërori?

Foto: fifa.com

4 December, 2018 @15:32

Pas përfundimit të Kampionatit Botëror ”Rusia 2018” FIFA sot ka bërë të ditur pagesat që do t’i derdhen klubeve…

SUPER MARIO

Pensionohet edhe Mandzukic

Foto: juventus/fb

14 August, 2018 @18:35

Sulmuesi i Juventusit, Mario Mandzukic, pas arritjes rekorde me vendin e tij, Kroacinë, në Kampionatin Botëror “Rusia 2018” ka vendosur…

DITARI I FUNDIT RUS (23)

Botërori dhe vendi ynë

22 July, 2018 @11:02

VAR-i ka qenë shpëtimtar në këtë Kupë Bote. Nuk po flitet për gabimet e gjyqtarëve, as një javë pas përfundimit…

FIFA RANKING

FIFA pritet të zbardh listën me kalkulimin e ri

Foto: fifa/fb

18 July, 2018 @18:21

Lista e re e renditjes mujore të FIFAs dhe e para pas Botërorit Rusia 2018 do të publikohet së shpejti…

DITARI RUS (22)

Kampionët e Botës

Fotot: FIFA/fb

16 July, 2018 @23:09

Kampionët e rinj të Botës janë ekipi me lojtarët më cilësor në botë. Por, a është ekipi me lojën më…

Të gjitha lajmet nga Russia 2018