Të gjitha lajmet

GRUPI H

Jashanica shënon, Skënderbeu mposhtet

Jashanica shënon, Skënderbeu mposhtet

22 October, 2015 @21:00

sporting 5 : 1 skënderbeu
A. Aquilani (PEN) 38', F. Montero (PEN) 41', Matheus Pereira 64', 77' Tobias Figueiredo 89' B. Jashanica
Jashanica shënon, Skënderbeu mposhtet
Jashanica shënon, Skënderbeu mposhtet

Mbrojtësi kosovar i Skënderbeut, Bajram Jashanica, ka shënuar golin e parë të ekipit në histori të Europa League, në humbjen e thellë që pësoi kampioni i Shqipërisë sonte në Lisbonë 5-1. 

Skënderbeu nisi mirë ndeshjen dhe qe i koncentruar në mbrojtje, derisa kapiteni Orges Shehi ka qenë tejet i mirë në portë. 

Mirëpo, referi maltez i ndeshjes, është treguar tepër i ashpër për korçarët në fillim të ndeshjes, derisa përjashtoi sulmuesin Hamdi Salihi. 

Më pas, dha një penallti të lehtë, që solli avantazhin e Sportingut 1-0. Pasoi edhe një penallti për vendasit në 2-0. 

Edhepse korçarët vazhdonin mirë edhe në pjesë të dytë, përkundër se ishin me 10 veta në fushë dhe në disavantazh me rezultat, goli i radhës i Sportingut çau gjithçka që solli në 5-0 portugezët derisa Jashanica në fund pas asistimit të Bernard Berishës shënoi golin, që do të regjistrohet në histori të futbollit shqiptar, si goli i parë i shënuar në një garë europiane. 

Në përballjen tjetër të grupit, Besiktas ka barazuar ndaj Lokomotivës në Moskë 1-1. 

Skënderbeu në xhiron e ardhshme pret Sportingun në Shqipëri. 

GOAL Bajram Jashanica // Sporting 5 - 1… by flashhighlightsTABELA AKTUALE E GRUPIT H:

1 Lokomotiva Moska 7 pikë 3 ndeshje
2 Besiktas 5 pikë 3 ndeshje
3 Sporting Lisbona 4 pikë 3 ndeshje
4 Skënderbeu 0 pikë 3 ndeshje

AARON RAMSEY

Së paku 3 javë

uefa.com

22 October, 2015 @18:10

Shtabi mjekësor i Arsenalit, kanë bërë të ditur që lojtari uellsian, Aaron Ramsey, do ti mungoi topçinjëve, së paku 3…

ORARI DHE REFERËT

Derbi në Gjakovë dhe Prishtinë

BOROZANI/D.S.

22 October, 2015 @15:37

Se a do të vazhdojë Ferizaji të krijojë epërsi në krye të tabelës së Ligës së Parë dhe a do…

GJYQTARËT

Përcaktohen gjyqtarët e fundjavës

BOROZANI/Erdis Driza

22 October, 2015 @15:25

Pasi që tre ndeshje do të luhen të shtunën ndërsa tre të tjera të dielën, FFK ka bërë të ditur…

FTESA

De Biasi fton Manajn

22 October, 2015 @13:38

Sulmuesi i shpresave të Shqipërisë, Rei Manaj, do të merr ftesën për miqësoren e radhës të kuqezinjëve seniorë, kanë shkruar…

PËRMBLEDHJE: 1/8 E FINALES

Më të fortit fitojnë

Fotot: UEL/fb

8 March, 2019 @0:13

Ekipet që llogariten favorite të stinorit në Europa Ligë, Chelsea dhe Napoli, kanë shënuar fitore bindëse në përballjet e para…

ÇMIMET E BILETAVE

Sa janë ngritur çmimet e biletave për ndeshjet e Kosovës?

TOPSPORTI/ A. P.

7 March, 2019 @23:20

Në konferencën e sotme për shtyp të FFK-së ndër të tjera është thënë se “sipas të gjitha gjasave” biletat për…

SHQIP NË BOTË

Vazhdojnë paraqitjet e mira nga Edon Maxhuni

7 March, 2019 @19:35

Edhe një sezon i shkëlqyeshëm për Edon Maxhunin me kolegjin e Long Beach State në SHBA! Në ndeshjen e zhvilluar…

TOP 5 / KUPA E KOSOVËS / LIGA E FEMRAVE

TOP 5-shja e Kupës së Kosovës (Liga e Femrave)

7 March, 2019 @15:44

Kupa e Kosovës në kuadër të Ligës së Femrave, përfundoi me fitoren e Prishtinës, ku vashat e trajnerit Fidan Shatri…

TOP 5 / KUPA E KOSOVËS / LIGA E PARË

TOP 5-shja e Kupës së Kosovës (Liga e Parë)

7 March, 2019 @15:06

Sivjet për herë të parë është luajtur edhe Kupa e Kosovës në kuadër të Ligës së Parë. Fituesi i Kupës…

Të gjitha lajmet nga