Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

FITORJA E RADHËS

Jashari hat-trick në fitoren e Dritës ndaj ukrainasve

Foto: FCDrtia/ fb

Jashari hat-trick në fitoren e Dritës ndaj ukrainasve


20 January, 2024 @17:44

Drita ka shënuar fitore 3-1 ndaj Chernomoretsit të Odesës ukrainase në miqësoren e luajtur në Antalya të Turqisë, ndërsa të tre golat për ekipin e Zekirija Ramadanit i ka dhënë mesfushori Muharrem Jashari.

Kjo ka qenë fitorja e radhës e Dritës në miqësoret kontrolluese që po i zhvillon në Turqi, ndërsa disa ditë më parë gjilanasit mposhtën Vasasin edhe më thellë, 6-1.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga