Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

DY GOLA NGA TOPALLI

Jetmir Topalli shënon dy herë ndaj Fenerbahçes, por ekipi i tij mposhtet

Jetmir Topalli shënon dy herë ndaj Fenerbahçes, por ekipi i tij mposhtet


30 October, 2022 @20:16

Mesfushori i krahut, Jetmir Topalli, ka treguar formën e mirë të tij sonte, derisa ka shënuar dy herë ndaj liderit të Superligës turke, Fenerbahçe, në humbjen 2-5 që e pësoi ekipi i tij Istanbulspor.

Topalli njëherë uli epërsinë e mysafirëve 1-2, ndërsa më pas në 2-3, derisa ekipi i tij në 5 minutat e fundit pranoi edhe dy gola për përfundimtaren 2-5.

Me këto gola, Jetmir Topalli, që shkoi për të vazhduar karrierën e tij në Turqi nga Ballkani, ka ngritur në 3 numrin e golave të shënuara këtë stinor në elitën e futbollit turk.

Shikoni golat e tij këtu


 
Të gjitha lajmet nga International