Të gjitha lajmet

PRISHTINA

Josa ndahet me Prishtinën?

TOPSPORTI / D.SH

Josa ndahet me Prishtinën?

2 September, 2019 @16:34

Pas largimit të Bekim Shotanit nga Vushtrria orë më parë, duket se mund të kemi edhe një largim të një prej trajnerëve të Superligës.

Sipas Gazetës Blic, Mirel Josa shumë shpejt edhe zyrtarisht do të ndahet me Prishtinën, me trajnerin dhe skuadrën në fjalë që kanë arritur marrëveshje të dyanshme.

Josa, që te Prishtina erdhi në xhiron e gjashtë të sezonit 2017/2018 si zëvendësues i Arsim Thaqit, me Prishtinën ende nuk e ka shijuar fitoren në dy ndeshjet e para të këtij stinori (Prishtina ka një ndeshje më pak të zhvilluar), ndërsa në dy sezonet e fundit në garë për titull ishte deri në xhiron e fundit të kampionatit, ku u mposht nga Drita, respektivisht Feronikeli.

Diçka zyrtare në lidhje me këtë largim nuk ka ende, mirëpo gjërat pritet të qartësohen në orët në vijim.

VUSHTRRIA

Mjaftojnë 3 xhiro, largohet trajneri

2 September, 2019 @13:03

Kanë mjaftuar 3 xhiro që Bekim Shotani dhe Vushtrria ta ndërprejnë bashkëpunimin mes tyre. Sipas një njoftimi të lëshuar nga…

TREPÇA '89 - DRENICA

Harmon në kohën shtesë, ndahen pikët në Mitrovicë

1 September, 2019 @17:59

Me barazim është mbyllur dueli i zhvilluar sot mes Trepçës ‘89 dhe Drenicës në Mitrovicë. Skuadra vendase ishte në epërsi…

GJILANI - VUSHTRRIA

Nga një gol për pjesë, Gjilani mposht Vushtrrinë

1 September, 2019 @17:56

Me nga një gol në secilën pjesë, Gjilani arriti që me rezultat 2-0 ta mposhtë sot skuadrën e Vushtrrisë në…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Trepça ‘89 - Drenica

1 September, 2019 @15:54

Janë caktuar formacionet zyrtare të Trepçë ‘89 dhe të Drenicës. TREPÇA ‘89: Beqiri, Pira, Ventura, Asare, Statovci, Jashari, Hoti, Muja,…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Gjilani vs. Vushtrria

1 September, 2019 @15:51

Janë caktuar formacionet zyrtare të Gjilanit dhe të Vushtrrisë. GJILANI: Haxhihamza, Kastrati, Rapa, Ferreira, Frashëri, Shabani, Keita Aziz, Jonuzi, Progni,…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga