Të gjitha lajmet

TREPÇA '89 - FERONIKELI

Kampioni ndalet në “Riza Lushta”

Kampioni ndalet në “Riza Lushta”

7 October, 2019 @16:54

Pa fitues është mbyllur dueli mes Trepçës ‘89 dhe Feronikelit në “Riza Lushta”.

Skuadrat në fjalë përkundër plot rasteve për shënim shënuan vetëm nga një herë, për t’u detyruar kështu t’i ndajnë pikët.

TABELA AKTUALE

Goli i vendasve u shënua në minutën e 44’, kur Gëzim Rusi shënoi pas asistimit të Leart Eminit, kurse barazimi i mysafirëve erdhi në minutën e 77’, me Mendurim Hotin që barazoi për rezultatin përfundimtar 1-1.

Ky barazim mitrovicasit i ngrit në kuotën e 10 pikëve, kurse Feronikeli momentalisht ndodhet 4 pikë larg Ballkanit lider.

BALLKANI - PRISHTINA

Prishtinën e ndëshkon ish-lojtari, Ballkani i Munishit lider

7 October, 2019 @16:45

Vjen humbja e parë e Armend Dallkut si kryetrajner i Prishtinës. Kryeqytetasit sot u mposhtën me rezultat minimal 1-0 nga…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Trepça ‘89 - Feronikeli

7 October, 2019 @14:21

Janë caktuar formacionet zyrtare të Trepçës ‘89 dhe të Feronikelit. TREPÇA ‘89: Beqiri, Asare, Pira, Statovci, Jashari, Jeancques, Traore Emini,…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Vushtrria - Flamurtari

7 October, 2019 @14:16

Janë caktuar formacionet zyrtare të Vushtrrisë dhe të Flamurtarit. VUSHTRRIA: Tahiri, Dragusha, Hoxhaj, Lushtaku, Agusto, Maxhuni, Azemi, Vinicius, Gashi, Lamçja,…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Ballkani - Prishtina

7 October, 2019 @14:04

Janë caktuar formacionet zyrtare të Ballkanit dhe të Prishtinës. BALLKANI: Ruxhi, Potoku, Sinani, Berisha, Krasniqi, Kuç, Gashi, Hoxha, Baftiu, Topalli,…

XHIRO 9

Superliga vazhdon me 3 ndeshje

7 October, 2019 @12:29

Pas një ditë pushimi, xhiroja e nëntë në Superligë do të vazhdojë me 3 ndeshje. Trepça ‘89 - Feronikeli, Ballkani…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga