Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

VLLAZNIA - RAMIZ SADIKU

Katër gola në Pozheran, pikët ndahen

Katër gola në Pozheran, pikët ndahen


3 April, 2022 @16:12

Në ndeshjen e fundit të xhiros XX në Grupin B të Ligës së Parë, Vllaznia e Pozheranit dhe Ramiz Sadiku kanë luajtur baraz.

Këto dy skuadra takimin e sotëm e mbyllën 2-2.

Pjesa e parë e ndeshjes u mbyll 1-0, e më pas pjesa e dytë dhuroi 3 gola, e në fund pikët mes skuadrave u ndanë, 2-2 pas 90 minutave lojë.

TABELA AKTUALE

Ky barazim bën që Ramiz Sadiku momentalisht të jetë i katërti në Grupin B, kurse për Vllazninë kjo pikë mund të jetë mjaft e rëndësishme në luftën për mbijetesë.

Xhiron e ardhshme, Vllaznia i shkon 2 Korrikut, kurse Ramiz Sadiku e pret Ferizajin, liderin e Grupit B.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë