Të gjitha lajmet

FERIZAJ

Katër muaj pa paga!

Foto: KFFerizaji/fb

Katër muaj pa paga!

5 April, 2020 @15:52

Tashmë edhe zyrtarisht skuadra që po lufton për mbijetesë në Superligë, Ferizaji, ka dalë me njoftim se futbollistët nuk kanë marrë paga qe katër muaj!

“Ne si klub jemi thellësisht të habitur dhe të brengosur për gjendjen që eshte klubi jonë, kur e dimë që kemi donatorët ndër më të fuqishmit në Kosovë dhe ende vazhdojnë problemet financiare,” ka shkruar njoftimi i klubit bardhekaltër sot.

TABELA AKTUALE

Ferizaji përndryshe në dy ndeshjet e fundit si vendas ka shënuar dy fitore në Superligë dhe ka gjasa reale për mbijetesë në elitë të futbollit të Kosovës, që është ndalur për shkak të pandemisë coronavirus.

Ferizaji priti shumë këtë stinor kur u mor nga ish-lojtari i disa ekipeve të Premier Ligës dhe ish-reprezentuesi anglez Brian Deane.

Mirëpo, si duket pronësia e tij nuk solli të priturat ndërkaq sponsori vendor që mbanë pompa të benzinit, nuk ka paguar tashmë asnjë rrogë këtë vit!

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

TOP GOLASHËNUESIT 1999/2000

Golashënuesit më të mirë të stinorit 1999/2000

5 April, 2020 @23:46

Në sezonin në të cilin Prishtina u bë kampione e parë e pasluftës në Kosovë, kujtojmë edhe listën e golashënuesve…

KAMPIONATI I KOSOVËS 1999/2000

Tabela përfundimtare e Superligës së Kosovës 1999/00

Foto nga arkivi

5 April, 2020 @23:10

Kampionati i parë i pasluftës në Kosovës kishte nisur mbarë dhe morrën pjesë 18 skuadra në elitë, që atëherë quhej…

GARAT EVROPIANE

FFK konfirmoi opsionin që i treti mund të dalë në Evropë

3 April, 2020 @0:06

Coronavirusi po ndikon në çdo gjë, e së fundi sa i përket futbollit, është parë edhe opsioni i mosmbajtjes së…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga