Të gjitha lajmet

SHQIP NË BOTË

Keidi Bare largohet nga Atletico Madrid, mbetet në Spanjë

Keidi Bare largohet nga Atletico Madrid, mbetet në Spanjë

31 August, 2018 @17:55

Atlético Malagueño është skuadra e re e Keidi Bares. Mesfushori shqiptar, kapiten i shpresave të Shqipërisë, deri më tash ishte pjesë e Atletico Madridit, ndërsa sot u bë zyrtar lajmi për largimin e tij nga gjiganti spanjoll. Bare karrierën do ta vazhdojë në Segunda Divizion B, ku pritet të ketë më shumë minutazh si startues.

RANGERS

Steven Gerrard lavdëron Eros Grezdën

Foto: Rangers Official

31 August, 2018 @17:42

Pas nënshkrimit me skuadrën e Rangers, për Eros Grezdën fjalë të mira ka thënë Steven Gerrard, trajneri i skuadrës…

MESFUSHORI I KOMBËTARES

Gjigandi skocez zyrtarizon Grezdën

Foto: rangers.co.uk

31 August, 2018 @16:35

Gjigandi i Skocisë, Glasgow Rangers, ka zyrtarizuar sot blerjen e re të skuadrës, Eros Grezda. Grezda, bëhet e ditur nga…

SHORTI I EUROPA LEAGUE

Europa League - grupet për edicionin 2018/2019

31 August, 2018 @14:07

Një ditë pas shortit të Champions Leagues, është mbajtur shorti për fazën grupore të Europa Leagues. Kjo garë, që…

LIRIA - DRITA

Kampioni sot sfidohet në Prizren

BOROZANI / A.P

31 August, 2018 @13:24

Me fillim nga ora 16:45, sot zhvillohet ndeshja hapëse e xhiros së tretë të Superligës së Kosovës në futboll. Skuadra…

SHKENDIJA - ROSENBORG

Dy penallti dhe shumë raste të humbura, Shkëndija eliminohet nga Europa

30 August, 2018 @22:25

Skuadra tetovare, Shkëndija, është eliminuar nga garat e Europa League. Kuqezinjtë, pas humbjes në ndeshjen e parë ndaj Rosenborgut me…

SHORTI I CHAMPIONS LEAGUE

Champions League - grupet për edicionin 2018/2019

30 August, 2018 @19:48

Në Monako sot është mbajtur shorti për fazën grupore të edicionit 2018/2019 në Champions League. Në foton e mëposhtme mund…

ZYRTARE

Besar Halimi zyrtarizohet te Brondby

Foto: Brondby Official

30 August, 2018 @19:41

Besar Halimi është transferuar plotësisht te skuadra e Brondbyt në Danimarkë! Anëtari i Përfaqësueses së Kosovës sezonin e kaluar ishte…

TE SHQIPËRIA

Mungon në ndeshjet e nëntorit

Foto: FSHF

9 November, 2018 @14:02

Mesfushori i kombëtares shqiptare, Ylber Ramadani është dëmtuar në dorë dhe për këtë arsye nuk do të jetë në shërbim…

NJOFTON PANUCCI

Largohet Sadiku, kthehet Kaçe

Foto: FSHF

9 November, 2018 @11:20

Trajneri i kombëtares Christian Panucci ka njoftuar zëvendësimin e Loret Sadikut me Ergys Kaçen, sa i përket listës së futbollistëve…

LISTA KUQEZI PËR NËNTOR 2018

Ardian Ismajli ftohet nga Panucci

Foto: FSHF

7 November, 2018 @14:05

Qendërmbrojtësi i deritashëm i Kosovës U21, Ardian Ismajli, që vesh fanellën e Hajdukut të Splitit, ka marrë ftesë nga Christian…

NASER ALIJI

Mbrojtësi i kombëtares në Rumani

Foto: FCDinamo.ro

3 November, 2018 @17:38

Mbrojtësi i kombëtares së Shqipërisë, Naser Aliji, ka bërë të ditur përmes faqes së tij zyrtare në Facebook se prej…

STADIUMI I RI

FSHF alarmon: “Arena Kombëtare” në pikëpytje

Foto: FSHF

3 November, 2018 @16:55

Federata Shqiptare e Futbollit (FSHF) para pak çastesh ka bërë të ditur se punimet në Arenën Kombëtare janë në rrezik!…

Të gjitha lajmet nga Kombëtarja