Të gjitha lajmet

LIGA E PARË

KEK-u kampion, Trepça në barazh

Foto: FC KEK-u

KEK-u kampion, Trepça në barazh

20 May, 2018 @10:49

Me ndeshjet e djeshme ka përfunduar sezoni 2017/2018 në Ligën e Parë të Kosovës në futboll.

Kampione është shpallur skuadra e KEK-ut, e cila dje e vulosi vendin e parë pas fitores 5-2 ndaj Ramiz Sadikut, derisa vendin e dytë dhe ngjitjen në Superligë e ka arritur Ballkani, gjë që dihej edhe para xhiros së fundit.

TABELA PËRFUNDIMTARE LIGA E PARË

Zhvillime interesante në Ligën e Parë kanë ndodhur në zonën e barazhit, ku Kika me fitoren 5-3 ndaj Fushë Kosovës është ngjitur mbi Trepçën në klasifikim, duke e detyruar këtë të fundit të luajë në barazh. Përveç Trepçës, në barazh ka përfunduar edhe Rahoveci, ndërsa automatikisht nga Liga e Parë kanë rënë Hajvalia dhe Kosova (P).DFB POKAL: FINALJA

Befasi në Gjermani, Frankfurti fiton DFB Pokal

Foto: BBC

20 May, 2018 @0:57

Një befasi e dorës së parë ka ndodhur në finalen e Kupës së Gjermanisë. Skuadra e Frankfurtit e ka befasuar…

FA CUP: FINALJA

Chelsea fiton FA Cup

Foto: FC Chelsea

19 May, 2018 @21:24

Një gol i belgut Eden Hazard ishte i mjaftueshëm që Chelsea ta fitojë përballjen e sotme ndaj Manchester United, për…

NGA LIRIA

Largohet Bledi Shkëmbi

19 May, 2018 @20:01

Me të përfunduar ndeshja e fundit e stinorit, përmes një postimi në Instagram, Bledi Shkëmbi, trajner i Lirisë ka bërë…

KRYHET DRAMA

Galatasaray kampion i Turqisë

Foto: galatasaray/fb

19 May, 2018 @19:47

Në kampionatin më interesant këtë stinor, Galatasaray ka arritur të shpallet kampion në xhiron e fundit, ku tre ekipe kishin…

TRAJNERI I PRISHTINËS

Josa thotë se në mesfushë fitohet loja

Foto: prishtinafc.com

19 May, 2018 @19:41

Trajneri i Prishtinës, Mirel Josa, një ditë para ndeshjes ndaj Dritës ka thënë se ekipi i tij duhet të fitojë…

HIDHET SHORTI

Kuptohen çiftet çerekfinale të Kupës

TOPSPORTI/ Arkiv

11 December, 2018 @13:04

Pas shortit të tërhequr sot në zyret e FFK-së, janë bërë të ditura çiftet që do të përballen në çerekfinale…

KIKA - ISTOGU

Penalltitë vendosën

Foto: KFIstogu/fb

9 December, 2018 @16:20

Ndeshja më interesante e dueleve të së tetës së finales së Kupës së Kosovës është zhvilluar në Hogosht. Dueli…

DUKAGJINI - FERONIKELI

Shpërthen në pjesë të dytë, për tu kualifikuar

Fotot: KFFeronikeli/fb

9 December, 2018 @15:52

Skuadra e Feronikelit ka hasur në rezistencë në Klinë nga Dukagjini sot. Por, kjo ka zgjatur vetëm në 45 minutat…

RISI NË KOSOVË

Malisheva fiton stadium!

Foto: KG/fb

8 December, 2018 @17:45

Qyteti i Malishevës prej sot mund të konsiderohet që ka stadium të vlefshëm për ndeshjet në garat e Republikës së…

PARA DUELIT TË KUPËS

Korenica kërkon fitore ndaj ish ekipit

Foto: prishtinafc.com

7 December, 2018 @15:42

Futbollisti i Prishtinës dhe i reprezentacionit U21 të Kosovës, Meriton Korenica, ka thënë se pret fitore në përballjen e nesërme…

Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë