Të gjitha lajmet

MEDIA TALK

Kështu arrijmë te goli ndaj Kosovës

Foto: vijesti.me (f.r.)

Kështu arrijmë te goli ndaj Kosovës

5 June, 2019 @8:47

Kanë mbetur vetëm edhe dy ditë për ndeshjen e dytë kualifikuese të Kosovës drejt EURO 2020.

Mali i Zi me Ljubisa Tumbakovicin selektor pret Kosovën e Bernard Challandesit në përballjen e parë mes vendeve, vonë të pavarësuara nga Jugosllavia.

Në një bisedë me futbollistin malazez, Marko Jankovic, e përditshmja podgoricase Vijesti ka bërë të ditur se ekipi i tyre ka kuptuar mirë dobësitë e Kosovës dhe tashmë synon tre pikëshin.

ORARI dhe TABELAT DREJT EURO 2020

“Gjëja më e vështirë për ne është fundi i sezonit dhe regjenerimi, që besoj është te secili futbollist sot. Përndryshe, ekipi është komplet dhe do të kërkojmë gjasat tona pasi që kemi analizuar mirë e mirë duelin e Kosovës me Bullgarinë në Fadil Vokrri,” ka thënë Jankovic, duke treguar edhe detajet e dardanëve.

“Janë ekip shumë ofanziv, luajnë presing të lartë. Nëse ia nisim sulmit para mesit të fushës, do t’i lirojmë lojtarët tanë që janë më në sulm, dhe kështu do të krijonim hapësira për të fituar ndeshjen,” ka thënë futbollisti i SPAL-it italian, Jankovic.

Të premten me fillim prej orës 20.45 (7 qershor) Mali i Zi ndeshet me Kosovën në përballjen e Grupi A, kualifikues për EURO 2020.

MEDIA TALK

Malazezët: Mos të biem në grackë ndaj Kosovës

Foto: vijesti

3 June, 2019 @19:44

Njëri ndër anëtarët e shtabit teknik të reprezentacionit të Malit të Zi, Aleksandar Jankovic, në deklaratën e tij dhënë për…

FILLOJNË

Nisin stërvitjet e Kosovës para dueleve të qershorit

TOPSPORTI/ Valon Gashi

2 June, 2019 @18:51

Reprezentacioni i Kosovës në këto çaste ka dalë në stërvitjen e parë të kompletuar të saj për përballjet ndaj Malit…

PËRGATITJET ZYRTARE NISIN

Kosova sot fillon përgatitjet ndaj Malit të Zi e Bullgarisë

TOPSPORTI/ A.P.

2 June, 2019 @14:59

Prej orës 18:30 në Fadil Vokrri të Prishtinës, Bernard Challandes do të ketë stërvitjen e parë të plotë të futbollistëve…

NGA KONFERENCA

Mavraj nuk e gjeti ulësen kur u kthye në kombëtare

Foto: FSHF

30 May, 2019 @16:20

Qendërmbrojtësi më me përvojë aktualisht në kombëtaren shqiptare, Mërgim Mavraj, është rikthyer pas lëndimit dhe konferencën e sotme për shtyp…

ERMIR LENJANI

S’mund të jetë Panucci më shqiptar se unë

Foto: FSHF

30 May, 2019 @15:33

Futbollisti i kombëtares shqiptare, Ermir Lenjani, në prag duelin ndaj Islandës ka folur më shumë për problemet që kishte me…

Të gjitha lajmet nga EURO 2020