Të gjitha lajmet

FSHF

Kombëtarja, nesër me hyrje të lirë

Kombëtarja, nesër me hyrje të lirë

6 September, 2016 @1:04

FSHF ka vendosur që ndeshja që do të vazhdojë më 6 shtator, Shqipëria-IRJ Maqedonia, të jetë e lirë, pa pagesë për të gjithë adhuruesit. Ndeshja është caktuar të nis në ora 14, ndërsa edhe ata që kanë pasur biletë për këtë ndeshje, mund të vijnë në stadiumin “Loro Boriçi” për t’i përkrahur kuqezinjtë.

“Ti mbështesim djemtë tanë për një fitore të dëshiruar nga të gjithë,” ka shkruar ndër të tjera njoftimi i FSHF-së.

Shqipëria - IRJ Maqedonia u ndërpre në minutën e 76-të pranë rezultatit 1-1, për shkak të rrebeshit të shiut që shkaktoi vërshime në Shkodër.

DAILY MAIL

Futbollistët e Kosovës, triumfojnë konfuzionin e krijuar nga FIFA

6 September, 2016 @0:54

Një pjesë e madhe e lojtarëve të Kosovës, prej të cilëve disa nga ekipi i startues sonte, është dashur të…

UEFA

Zyrtare: Shqipëria vazhdon nesër ndeshjen e mbetur

6 September, 2016 @0:20

Kombëtarja shqiptare nesër prej orës 14 do të vazhdojë të luajë ndeshjen e ndërprerë për shkak të motit të keq…

KOMBËTARJA

Kuqezinjtë pa hotel, natën e kalojnë në Bushat

6 September, 2016 @0:29

Kombëtarja shqiptare e futbollit, pas vendimit të marrë nga delegati i ndeshjes për ndërprerjen e takimit ndaj Maqedonisë, ka shkuar…

RUSSIA 2018

Moti ndërpret Shqipërinë

5 September, 2016 @22:52

Në stadiumin ‘Loro Boriçi’ ndeshja ndërmjet Shqipërisë dhe ish-Republikës Jugosllave të Maqedonisë është ndërprerë në minutën e 77të për shkak…

BARAZ

Kosova e nis me një pikë

5 September, 2016 @22:38

Kosova pas një loje të shkëlqyeshme ka arritur të siguroj rezultat të barabartë kundër Finlandës në Turku. Ndeshja është mbyllur…

SHQIPËRIA-MAQEDONIA

Kuqezinjtë në stadium

borozani/ D.S

5 September, 2016 @20:29

Borozani gjendet në Shkodër,derisa lojtarët kuqezi kanë dalë në stadium, ndërsa në stadium nuk ka vend të lirë. ORARI…

CLUB BENEFIT PROGRAM

Sa fituan klubet nga Botërori?

Foto: fifa.com

4 December, 2018 @15:32

Pas përfundimit të Kampionatit Botëror ”Rusia 2018” FIFA sot ka bërë të ditur pagesat që do t’i derdhen klubeve…

SUPER MARIO

Pensionohet edhe Mandzukic

Foto: juventus/fb

14 August, 2018 @18:35

Sulmuesi i Juventusit, Mario Mandzukic, pas arritjes rekorde me vendin e tij, Kroacinë, në Kampionatin Botëror “Rusia 2018” ka vendosur…

DITARI I FUNDIT RUS (23)

Botërori dhe vendi ynë

22 July, 2018 @11:02

VAR-i ka qenë shpëtimtar në këtë Kupë Bote. Nuk po flitet për gabimet e gjyqtarëve, as një javë pas përfundimit…

FIFA RANKING

FIFA pritet të zbardh listën me kalkulimin e ri

Foto: fifa/fb

18 July, 2018 @18:21

Lista e re e renditjes mujore të FIFAs dhe e para pas Botërorit Rusia 2018 do të publikohet së shpejti…

DITARI RUS (22)

Kampionët e Botës

Fotot: FIFA/fb

16 July, 2018 @23:09

Kampionët e rinj të Botës janë ekipi me lojtarët më cilësor në botë. Por, a është ekipi me lojën më…

Të gjitha lajmet nga Russia 2018