Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PARALAJMËRIMI

Konferencë për media sot! Pritet largimi i Bernard Challandes

Konferencë për media sot! Pritet largimi i Bernard Challandes


13 October, 2021 @11:13

Federata e Futbollit e Kosovës (FFK) ka paralajmëruar konferencë për shtyp sot në ora 13:00, ndërsa burime brenda FFK-së bëjnë të ditura se pritet që të konfirmohet largimi i selektorit Bernard Challandes nga Kosova.

Challandes, pas një cikli të mirë kualifikues për EURO2020, pastaj suksesit në edicionin e parë të Ligës së Kombeve, kur çoi Kosovën nga Liga D në C, kaloi një periudhë jo të mirë gjatë kualifikimeve për Botëror 2022 dhe Ligën e Kombeve C, ku kryesisht pat mungesa nga COVID-19, por mungoi edhe performanca e dëshiruar.

Së fundi, humbja e djeshme ndaj Gjeorgjisë është parë si kulminacion i rezultateve jo të mira, pasi që Kosova ka rënë në pozitën e fundit të Grupit B kualifikues për Botëror. Ai ka kontratë edhe një vjet me Kosovën.


SHQIPËRIA

Reja: Luajtëm si të barabartë, nuk e merituam humbjen

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Reja: Luajtëm si të barabartë, nuk e merituam humbjen

12/10/21 @ 23:48

KOSOVA - GJEORGJIA

Challandes: Luajtëm mirë, prandaj jam i zhgënjyer

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Challandes: Luajtëm mirë, prandaj jam i zhgënjyer

12/10/21 @ 23:13

SHQIPËRI - POLONI

Polonia fiton në Tiranë, shuhen shpresat për Botëror

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Polonia fiton në Tiranë, shuhen shpresat për Botëror

12/10/21 @ 23:05

SHQIPËRI - POLONI

Shqipëri - Poloni, rifillon ndeshja

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Shqipëri - Poloni, rifillon ndeshja

12/10/21 @ 22:42

SHQIPËRIA

Reja: Luajtëm si të barabartë, nuk e merituam humbjen

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Reja: Luajtëm si të barabartë, nuk e merituam humbjen

12/10/21 @ 23:48

KOSOVA - GJEORGJIA

Challandes: Luajtëm mirë, prandaj jam i zhgënjyer

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Challandes: Luajtëm mirë, prandaj jam i zhgënjyer

12/10/21 @ 23:13

SHQIPËRI - POLONI

Polonia fiton në Tiranë, shuhen shpresat për Botëror

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Polonia fiton në Tiranë, shuhen shpresat për Botëror

12/10/21 @ 23:05

SHQIPËRI - POLONI

Shqipëri - Poloni, rifillon ndeshja

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Shqipëri - Poloni, rifillon ndeshja

12/10/21 @ 22:42

KOSOVA - GJEORGJIA

Humbje nga Gjeorgjia, Kosova e fundit në grup

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Humbje nga Gjeorgjia, Kosova e fundit në grup

12/10/21 @ 22:39

SHQIPËRI - POLONI

Shqipëri - Poloni, ndërpritet ndeshja

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Shqipëri - Poloni, ndërpritet ndeshja

12/10/21 @ 22:25

SHQIPËRIA - POLONIA

Shqipëria - Polonia, 11-shet startuese

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Shqipëria - Polonia, 11-shet startuese

12/10/21 @ 19:33

KOSOVA - GJEORGJIA

Kosova - Gjeorgjia, 11-shet startuese

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Kosova - Gjeorgjia, 11-shet startuese

12/10/21 @ 19:25

SHQIPËRI - POLONI

Shqipëri - Poloni, Shqipërisë i shtohet edhe një mungesë

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Shqipëri - Poloni, Shqipërisë i shtohet edhe një mungesë

12/10/21 @ 15:34

QATAR 2022

Qatar 2022, si funksionon Play Off-i?

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Qatar 2022, si funksionon Play Off-i?

12/10/21 @ 15:15


 
Të gjitha lajmet nga Kualifikimet për Botëror