Të gjitha lajmet

EURO 2022

Kosova dorëzohet në 5 minutat e fundit

Kosova dorëzohet në 5 minutat e fundit

30 January, 2020 @16:13

Përfaqësuesja e Kosovës në futsall, është mposhtur nga Gjermania me rezultat 8-4 në kuadër të raundit të parë kualifikues për EURO 2022.

Djelmoshat e Ramadan Cimilit, e nisën ndeshjen në mënyrën më të mirë, duke shënuar në sekondën e 27’ me Drilon Maxharrajn, derisa e mbyllën pjesën e parë në disavantazh 2-1.

Në pjesën e dytë, Kosova kaloi në epërsi 4-3 me golat e Drilon Maxharrajt, Malush Qerimit dhe Melos Kelmendit, por në pesë minutat e fundit pësuan edhe 5 gola dhe e regjistuar humbjen e parë në ndeshjen e dytë.

Kosova ndeshjen e fundit të grupit do ta luajë kundër Gjeorgjisë, derisa i duhet vetëm fitorja për të shpresuar në raundin e dytë kualifikues për EURO 2022.

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga