Të gjitha lajmet

BARCELONA

Krizë sulmuesish te Barcelona, Manaj stërvitet me ekipin e parë

Krizë sulmuesish te Barcelona, Manaj stërvitet me ekipin e parë

29 January, 2020 @19:13

Lëndimi i Luis Suarez si dhe largimi i Abel Ruiz drejt Bragës duket të jenë lajme të mira për Rey Manajn, sulmuesin shqiptar.

Manaj që para pak kohe u transferua te Barcelona B, sot është stërvitur me skuadrën seniore të Barcelonës në prag të ndeshjes së Kupës ndaj Leganes, që luhet të enjten.

Mungesat e zgjedhjeve në sulm për trajnerin Quique Setien mund ta shtyejnë atë që të luajë me Manajn si qendërsulmues të enjten, ndërsa nëse paraqitet mirë, ndoshta edhe në ndonjë ndeshje të La Ligës.

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga