Të gjitha lajmet

EURO 2022

Kosova i nis kualifikimet me fitore

Kosova i nis kualifikimet me fitore

29 January, 2020 @16:51

Përfaqësuesja e Kosovës në futsall, sot luajti ndeshjen e parë në kuadër të raundit të parë kualifikues për EURO 2022.

Kosova e mposhti Austrinë me rezultat 4-2. Golat për përfaqësuesen tonë erdhën në pjesën e parë nga Malush Qerimi (2x), Arbër Dobroshi dhe Dardan Topilla.

Kosova me këtë fitore aktualisht gjendet në pozitën e parë në Grupin F, ku ndodhen edhe Gjermania e Gjeorgjia.

Ndeshja e radhës për Kosovën do të jetë më 30 janar kundër Gjermanisë.

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga