Të gjitha lajmet

COPPA ITALIA

Një Milan që s’dorëzohet, me përmbysje arrin gjysmëfinalen!

Një Milan që s’dorëzohet, me përmbysje arrin gjysmëfinalen!

28 January, 2020 @23:18

Nga 1-01-2 e më pas nga 1-24-2.

Kështu shkoi ndeshja mes Milanit dhe Torinos sonte, ndeshje e vlefshme për fazën çerekfinale të Coppa Italia.

Në ndeshjen që filloi duke e nderuar legjendën Kobe Bryant, një rossoner i flaktë, skuadra rossonere ishte shumë pranë humbjes, me torinezët që kishin epërsi 1-2 deri në çastet e fundit të ndeshjes. E në minutat shtesë të ndeshjes, ishte Calhanoglu (90+1’) ai që e barazoi rezultatin në 2-2, për ta dërguar ndeshjen në vazhdime.

I njëjti lojtar (106’) shënoi për 3-2 edhe gjatë vazhdimeve, para se Zlatan Ibrahimovic të shënonte (109’) për 4-2 dhe ta vuloste kualifikimin e Milanit në gjysmëfinale të Kupës.

Në gjysmëfinale të Kupës Milani do të takohet me Juventusin, që kaloi tutje duke e mposhtur Romën, kurse në gjysmëfinalen tjetër Napoli do të përballet me fituesin e duelit Inter vs. Fiorentina.

Sa për t’u përmendur, Samir Ujkani edhe sonte ishte rezervë e papërdorur te Torino.

L'EQUIPE

Një gjerman në vend të Piolit

19 February, 2020 @22:24

Skuadra e Milanit që po kalon nëpër krizë të madhe të rezultateve në dekadën e fundit dhe nuk po arrin…

TRAJNERI I RI

SPAL zyrtarizon Di Biagion

Foto: spalferrara.it

10 February, 2020 @16:19

Biancazzurrët e SPAL-it kanë zyrtarizuar sot trajnerin e ri të ekipit, Luigi di Biagio, pasi që ndanë rrugët me trajnerin…

SPAL

Leonardo Semplici pas historisë me klubin, pranë largimit

10 February, 2020 @8:43

Portieri i kombëtares shqiptare, Etrit Berisha, shpejt pritet të bëhet me trajner të ri te ekipi i tij në Serie…

INTER - MILAN

Përmbysje fantastike në Madonnina, Interi lider

Foto: Inter/fb

9 February, 2020 @22:40

Qyteti i Milanos sonte frymon kaltër e zi, derisa Inter ka bërë përmbysje të madhe në pjesë të dytë të…

UDINESE - INTER

Interi me Lukakun vazhdon ndjekjen

2 February, 2020 @22:55

Me dy golat e shënuara nga ylli belg, Romelu Lukaku, Interi e mposhti Unidesen me rezultat 0-2. Golat erdhën në…

Të gjitha lajmet nga Serie A