Të gjitha lajmet

U17

Kosova U17 kthehet me fitore nga Aegean Cup 2020

Kosova U17 kthehet me fitore nga Aegean Cup 2020

23 January, 2020 @12:29

Pas humbjeve të regjistruara në ndeshjet grupore të turneut, të përzgjedhurit e Besnik Kollarit kanë shënuar fitore në ndeshjen lamtumirëse të turneut Aegean Cup, që u mbajt në Izmir të Turqisë përgjatë javës që e lamë pas.

Kosova U17 mposhti Maqedoninë e Veriut në përballjen për plasman përfundimtar, duke e fituar ndeshjen me penallti, pas barazimit 2-2 në kohë të rregullt, me anë të golave të shënuara nga Luis Hoti.

Me këtë fitore të rinjtë dardanë janë pozicionuar në vend të shtatë në këtë turne, duke i ikur fundit, ndërsa kampione u bë Turqia U17 që në finale mposhti Korenë Jugore 2-1.

FUTBOLLISTI I RADHËS TE DINAMO E ZAGREBIT

Sa i kushtoi Lirim Kastrati Dinamos?!

Foto: gnkdinamo.hr

17 February, 2020 @19:10

Mediat kroate pas zyrtarizimit të transferit të Lirim Kastratit në drejtim të Dinamo Zagrebit kanë zbuluar shumë e transferit të…

TURNE MIQËSOR PËR FUTBOLLISTET/ËT

Vajzat e djemtë U19 të Kosovës, për Pavarësi në Itali

Foto: FFK

16 February, 2020 @16:42

Dy ekipet kombëtare të Kosovës U19 në konkurrencën e meshkujve dhe Kombëtarja e femrave janë ftuar në turnetë që do…

FFK

Projekt i ri për futbollin e femrave

Fotot: FFK

14 February, 2020 @14:22

Federata e Futbollit e Kosovës do të nisë me projektin e ri për zhvillimin e futbollit të femrave, në kuadër…

REIMS

Arbër Zeneli i gatshëm ndaj St Etiennit

TOPSPORTI/ A. P.

10 February, 2020 @19:55

Futbollisti më i mirë i Kosovës për vitin 2018, Arbër Zeneli, do të jetë i gatshëm për ndeshjen e radhës…

KROACI

Hap i madh për Lirim Kastratin, transferohet te gjigandi kroat

9 February, 2020 @12:06

Një hap i madh për Lirim Kastratin! Sulmuesi nga Hogoshti raportohet ta ketë kompletuar transferimin e tij te Dinamo i…

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja