Të gjitha lajmet

LIGA E KOMBEVE 2020/2021

Liga e Kombeve 2020/2021: Kur i mëson Kosova kundërshtarët?

Liga e Kombeve 2020/2021: Kur i mëson Kosova kundërshtarët?

22 January, 2020 @11:12

Pas edicionit të parë të Ligës së Kombeve, që doli të ishte tejet i suksesshëm për Kosovën, tashmë janë publikuar shumë informacione për sezonin Liga e Kombeve 2020/2021.

Pasi e përfundoi e para në grupin e saj në Ligën D, Kosova në sezonin e dytë të Ligës së Kombeve do të garojë në Ligën C, rrjedhimisht me kundërshtarë më të vështirë.

Për dallim nga hera e kaluar, Kosova dhe Shqipëria këtë vit ndodhen në të njëjtën ligë dhe në vazo të ndryshme, pra mund të ndodhen në të njëjtin grup të Ligës C të Kombeve.

E kundërshtarët e saj për sezonin e ri të Ligës C të Kombeve Kosova do t’i kuptojë më datën 3 mars 2020, me shortin që mbahet me fillim nga ora 18:00 (sipas kohës tonë lokale) në Amsterdam të Holandës.

LIGA E KOMBEVE 2019/2020 - TABELAT

Vazot e Ligës C janë këto:

Vazo 1: Greqia, SHQIPËRIA, Mali i Zi, Gjeorgjia.
Vazo 2: Maqedonia Veriore, KOSOVA, Bjellorusia, Qipro.
Vazo 3: Estonia, Sllovenia, Lituania, Luksemburgu.
Vazo 4: Armenia, Azerbajxhani, Kazakistani, Moldavia.

Si zakonisht, secili grup i Ligës C të Kombeve përmban nga një skuadër prej seciles vazo, derisa ndeshjet fillojnë të luhen nga shtatori i vitit 2020, për të vazhduar më pas me fazën Play Off (fituesit e grupeve përkatëse) në mars të vitit 2021.

LIGA E KOMBEVE 2020/2021

Liga e Kombeve 2020/2021: Të gjitha vazot dhe data e shortit

22 January, 2020 @11:52

Është përcaktuar data e shortit për edicionin 2020/2021 të Ligës së Kombeve. Grupet e edicionit të ri të Ligës së…

SHORTI PËR EURO 2020

Kosova kupton kundërshtarët, nëse kualifikohet në EURO 2020

TOPSPORTI/ A. P.

30 November, 2019 @18:52

Para pak çastesh ka përfunduar shorti i fazës grupore të EURO 2020, ndërsa Kosova, nëse arrin të fitojë PlayOffin e…

EURO 2020

Nesër hidhet shorti për EURO 2020

29 November, 2019 @15:51

Nesër në Bukuresht të Rumanisë me fillim nga ora 18:00, do të hidhet shorti për Kampionatin Evropian EURO 2020. …

FIFA RANKING

Kosova shënon rënie në renditjen mujore të FIFA-së

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

28 November, 2019 @15:19

Dy humbjet e shënuara në nëntor, nga Çekia dhe Anglia dhe vetëm një gol i shënuar në këto dy ndeshje,…

PLAYOFF I LIGËS SË KOMBEVE

Maqedonia-Kosova, do të ketë edhe VAR

24 November, 2019 @10:49

Përballja gjysmëfinale e PlayOffit të Ligës D të Kombeve ndërmjet Maqedonisë dhe Kosovës përveç gjyqtarëve të zakonshëm në një ndeshje…

Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve