Të gjitha lajmet

DUKAGJINI

Mbrojtësi i Feronikelit përforcon Dukagjinin

Mbrojtësi i Feronikelit përforcon Dukagjinin

22 January, 2020 @12:47

Lajm i mirë për Dukagjinin nga Klina.

Skuadra në fjalë në radhët e saj ka transferuar Lulzim Doshlakun, futbollistin e Feronikelit, një lojtar me përvojë në futbollin kosovar.

TABELA AKTUALE

Doshlaku, që luan si mbrojtës i djathtë, Dukagjinin e gjen në vendin e fundit të Superligës, me ç‘rast i pret punë e madhe për të shpëtuar nga rënia në Ligën e Parë.

DUELET E XHIROS XIX

Xhiroja e radhës hapet në “Ferki Aliu”

18 February, 2020 @15:12

Me duelin Vushtrria-Drita hapet xhiroja e XIX e Superligës, duel ky që është paraparë të zhvillohet të premten me fillim…

KUPA E KOSOVËS

Hidhet shorti i gjysmëfinaleve të Kupës

18 February, 2020 @12:11

Para pak çastesh është hedhur shorti i gjysmëfinaleve të Kupës së Kosovës, ndërsa katër skuadrat kanë mësuar datat e ndeshjeve…

DUKAGJINI - LLAPI

S’preken rrjetat në ndeshjen Dukagjini - Llapi

FOTO / Arkiv

16 February, 2020 @15:23

Ndeshja në mes të Dukagjinit dhe Llapi, ka përfunduar me rezultat të barabartë 0-0. Edhe pse nuk shënuan, kishte raste…

FLAMURTARI - TREPÇA '89

7 gola, 1 karton të kuq, Gucev sjell fitoren

16 February, 2020 @15:07

Ndeshja e çmendur në mes të Flamurtarit dhe Trepçës ‘89, përfundoi me rezultat 4-3, në favor të skuadrës prishtinase. Flamurtari…

DRITA - GJILANI

Hero i derbit të Anamoravës, Betim Haxhimusa

16 February, 2020 @15:03

Me dy golat e shënuara nga Betim Haxhimusa, Drita doli fitues në derbin e Anamoravës kundër Gjilanit me rezultat 2-0. …

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga