Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KUPA E KOSOVËS

Kupa e Kosovës, konfirmohen edhe 3 çerekfinalistë

Kupa e Kosovës, konfirmohen edhe 3 çerekfinalistë


5 February, 2023 @14:54

Pas 4 ndeshjeve të djeshme, sot janë zhvilluar edhe 3 ndeshje të 1/8 së finales në Kupën e Kosovës.

SKEMA E KUPËS

Ndeshja Prishtina - Dukagjini është shtyrë për nesër për shkak të fushës së ngrirë në Lipjan, kurse në 3 ndeshjet e tjera janë arritur këto rezultate:

Gjilani 4-0 Vjosa
Malisheva 2-0 Fushë Kosova
Behari 3-1 Prizreni

Pra, Gjilani, Malisheva dhe Behari janë tre çerekfinalistët e radhës, e çerekfinalisti i fundit do të kuptohet pas duelit Prishtina - Dukagjini.


 
Të gjitha lajmet nga Kupa e Kosovës