Të gjitha lajmet

Kur fillon Liga e Parë?

Foto: Arberia/fb

Kur fillon Liga e Parë?

18 May, 2020 @13:35

Ministrja e Sportit Vlora Dumoshi gjatë takimit të sotëm me krerët e FFK-së është njoftuar me lejen nga Ministria e Shëndetësisë, lidhur me rikthimin e stërvitjeve në grup për futboll.

Mirëpo, kjo vlen për klubet e Superligës për momentin.

E për këtë ministrja Dumoshi ka sqaruar se në fillim rikthehen stërvitjet dhe garat në Superligën e Kosovës, kurse pas disa javëve ligat tjera.

Kurse ndeshjet pritet të fillojnë në qershor.

AGIM ADEMI

Patjetër të zbatohen rregullat e MSH-së

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

18 May, 2020 @13:28

Kreu i FFK-së Agim Ademi në një deklaratë të tij dhënë për Kohën ditore, menjëherë pas vendimit të Ministrisë së…

LEJOHEN STËRVITJET

Vjen leja nga Ministria, futbolli mund të rikthehet

18 May, 2020 @13:09

Prej sot klubet e Superligës së Kosovës në futboll do të mund të rikthhen në stërvitje grupore. Zëdhënësi i…

PROCESI I LICENSIMIT

Flamurtari, i vetmi që s’arrin licensën

Foto: KFFlamurtari/fb

15 May, 2020 @1:26

Dje përfundoi faza e shqyrtimit të aplikacioneve të klubeve të futbollit për licensim për garat evropiane 2020/21. FFK ka…

NGA MBLEDHJA E KOMITETIT EKZEKUTIV

Komiteti Ekzekutiv ua shkurton pagat 50% punonjësve të FFK-së

15 May, 2020 @1:23

Komiteti Ekzekutiv i FFK-së në mbledhjen e vet të mbajtur dje ka vendosur që t’ua shkurtojë rrogat për 50% punonjësve…

TORCIDA

KFF Mitrovica shembull i ekipit të femrave, edhe e licensuar edhe pagat e rregullta

Foto: FFK

15 May, 2020 @1:12

Klubi i futbollit të femrave Mitrovica është shembull sa i përket organizimit jo vetëm në futbollin femror, por edhe koxha…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga