Të gjitha lajmet

AFRICA

Kush shkoi në Afrikë?

Kush shkoi në Afrikë?

18 January, 2013 @11:39

Nesër do të fillojë Kupa e Kombeve të Afrikës, ku 16 shtete afrikane do të luftojnë për t’u shpallur më i miri i kontinentit të zi.

Favoriti i Kupës llogaritet Bregu i Fildishtë, por befasitë mund të vijnë nga shtetet si Nigeria, Maroku, Gana, Mali apo Zambia, e cila është edhe kampione aktuale.

Për shkak të kësaj kupe, shumë skuadra kanë mbetur pa lojtarët kyç të tyre dhe afërsisht 2 deri 3 javë nuk do t’i mund t’i ndihmojnë skuadrat e tyre.

MICHAEL JORDAN NË MEMO PËR KOBE BRYANT

Jordan në lot, “Ai ishte vëllau im”

Foto: clutchpoints

24 February, 2020 @23:38

Legjenda e basketbollit amerikan dhe botëror, Michael Jordan, në natën ku u kujtua Kobe Bryant pas humbjes tragjike të jetës…

LIVERPOOL 3-2 WEST HAM UNITED

Barazim rekordi dhe përmbysje, për të vazhduar dominimin total

Foto: premierleague.com

24 February, 2020 @23:09

Liverpool nuk ka lejuar të befasohet nga West Ham Unitedi i David Moyesit, të cilët rezultatin prej 1-0 e kthyen…

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (12)

24 February, 2020 @18:22

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros së 12 në Ligën e Femrave në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës…

BASTORET

Bastoret: Maqedonia Veriore favorite ndaj Kosovës

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

24 February, 2020 @16:31

Kanë dalë bastet për ndeshjet e PlayOffit për EURO 2020, ku bën pjesë edhe Kosova. Kështu, bastorja bet365 që…

TICKETS MKD - KOS

Nis shitja e biletave për ndeshjen Maqedonia Veriore - Kosova

Foto: SportMedia/mk

24 February, 2020 @15:39

Mediat maqedonase kanë bërë të ditur se po fillon shitja e biletave për ndeshjen vendimtare mes Maqedonisë Veriore dhe Kosovës,…

Të gjitha lajmet nga