Të gjitha lajmet

CALLUM HUDSON-ODOI

Lampard: Lojtari ynë është shëruar nga coronavirusi

Lampard: Lojtari ynë është shëruar nga coronavirusi


27 March, 2020 @21:30

Futbollisti i ri i Chelseat, është shëruar nga coronavirusi plotësisht ka bërë të ditur BBC Sport sot.

Callum Hudson-Odoi 19 vjeç që ishte lojtari i parë i Premier Ligës i infektuar me covid-19 tashmë është në gjendje të mirë shëndetësore ka bërë të ditur trajneri i ekipit, Frank Lampard.

“Fatmirësisht ai nuk ka vuajtur shumë dhe ne jemi të lumtur që gjithçka ka kaluar mirë,” ka thënë ndër të tjera Lampard gjatë njoftimit të tij për futbollistin e ri të ekipit.

Chelsea ishte në pozitë të katërt të Premier Ligës, prej se kur futbolli u pezullua në Britani të Madhe më 13 mars.

LEICESTER - CHELSEA

Leicester përkohësisht lider në Premier League

FOTO / Premier League

19 January, 2021 @23:07

Leicester City, duke e mposhtur Chelsean me rezultat 2-0, ngritet në pozitën e parë në Premier League. Ish-kampionët e Anglisë,…

PREMIER LEAGUE

Jurgen Klopp vlerëson lartë paraqitjen e Shaqirit kundër Manchester Unitedit

Foto: REUTERS

19 January, 2021 @19:59

Xherdan Shaqiri gjatë vikendit u rikthye në formacionin bazë në derbin Liverpool – Manchester United. Ylli kosovar luajti 76 minuta…

PREMIER LEAGUE

Granit Xhaka vendos një rekord të ri në Premier Ligë

Foto: Getty Images

19 January, 2021 @19:31

Granit Xhaka regjistroi një nga paraqitjet më të mira me Arsenalin, të hënën në fitoren 3-0 ndaj Newcastle United. Mesfushori…

MERKATO

Lukaku refuzon idenë e transferimit te Manchester City

Foto: Getty Images

19 January, 2021 @19:19

Romelu Lukaku duket se kishte mjaft nga Premier League dhe nuk dëshiron më të rikthehet atje. Sulmuesi belg është duke…

CHELSEA

Humbja e shkarkon!

Foto: Getty Images

19 January, 2021 @13:37

Frank Lampard do të shkarkohet nga posti i trajnerit të Chelseat, nëse ai e humb ndeshjen kundër Leicester City, raportojnë…

Të gjitha lajmet nga Premier League