Të gjitha lajmet

BUJAR LOCI KTHEHET TE VRESHTARËT

Largohet Ilievski, Rahoveci rikthen ish-trajnerin

TOPSPORTI/ A. P.

Largohet Ilievski, Rahoveci rikthen ish-trajnerin

11 March, 2020 @18:50

Skuadra nënkampione e Kosovës në basketboll, Rahoveci, pas serisë së rezultateve jo të mira, mosarritjes së finales së Kupës së Kosovës, pastaj humbjes nga Peja në Superligë, humbjes nga Ibri në BIBL dhe largimi nga BIBL - ka ndarë rrugët me trajnerin e deritashëm të klubit, Marjan Ilievski.

Në vend të maqedonit Ilievski ekipi i vreshtarëve ka emëruar në krye të skuadrës ish trajnerin e saj, pejanin Bujar Loci.

Skuadra e Rahovecit pret që me Rahovecin të arrijë finalen e PlayOffit të Superligës!

“Loci për dy vite, me kapacitete më të vogla arriti që të dërgonte skuadrën tonë dy herë në finale. Me shpresën se e treta dhe e vërteta do të bëhen realitet,” ka shkruar njoftimi i klubit gjatë komunikimit lidhur me ndërrimin e shefit të shtabit teknik të skuadrës.

VENDIMI I FIBA-s

Anulohet evropiani! Dushku: Zhgënjyese, por e pritur

8 April, 2020 @14:45

Bordi i FIBA Evropës ka marrë vendim që të anulojë 16 Kampionatet Evropiane të gjeneratave të reja që ishin planifikuar…

SPECIALE

TOP 20 koshashënuesit e Superligës 2019/20

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

7 April, 2020 @23:15

Ky stinor i Superligës, që pritej të sillte ndër PlayOffet më interesante në dekadën e fundit, mbeti pa përfunduar për…

PAS ANULIMIT TË STINORIT

Peja e vetmja me trofe në 2020

2 April, 2020 @20:08

Skuadra e Pejës pritet të jetë ekipi i vetëm që vitin 2020 do ta përfundojë me trofe në basketbollin kosovar.…

TE MESHKUJT E FEMRAT

Stinori 2019/20 përfundoi sot

31 March, 2020 @15:53

Ka përfunduar sot stinori 2019/20 i Superligës së Kosovës në basketboll te meshkujt dhe te femrat, ka bërë të ditur…

FBK

Vendimi për anulimin e sezonit, flet sekretarja e FBK-së

30 March, 2020 @19:11

Tash e sa javë, basketbolli në Kosovë, sikur sportet e tjera, po “pushon” shkaku i masave mbrojtëse ndaj përhapjes së…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga