Të gjitha lajmet

LIVERPOOL - LEEDS

Leeds fantastik, por kampioni s’lejon befasi

Leeds fantastik, por kampioni s’lejon befasi

12 September, 2020 @20:23

Që në ditën e parë të sezonit të ri, Premier League na dhuroi një ndeshje fantastike!

Liverpool e Leeds zhvilluan mes tyre një “betejë” fantastike, që në fund u mbyll me plot 7 gola dhe me fitoren e Liverpoolit 4-3.

Në ndeshjen e parë pas rikthimit në Premier League, Leeds i drejtuar nga Bielsa tregoi një paraqitje mbresënëse dhe shumë lehtë mund të dilte me pikë nga “Anfield Road”. Për fatin e keq të skuadrës nga Yorkshire, një penallti e shkaktuar nga spanjolli Rodrigo ia dha mundësinë egjiptianit Salah që ta kompletojë hat-trickun personal dhe t’ia fitojë ndeshjen skuadrës së tij kur kishin mbetur shumë pak minuta lojë.

Goli tjetër i Liverpoolit u shënua nga Van Dijk, ndërsa për Leedsin sonte shënuan Harrison, Bamford dhe Klich.

Xhiron që vjen, kampioni në fuqi i Anglisë i shkon Chelseat, kurse Leeds e pret Fulhamin.

FULHAM - ARSENAL

Willian fantastik, Arsenal e nis me 3 pikë

Foto: Squawka

12 September, 2020 @15:25

Me fitore ka nisur sezoni i ri i Premier Leagues për Arsenalin. Skuadra nga Londra Veriore sot ka triumfuar 0-3…

PARASHIKIM

Premier League 2020/2021, parashikim (2)

12 September, 2020 @12:20

Ka gati tri javë deri në përfundim të afatit të transferimeve dhe shumëçka mund të ndryshojë deri atëherë. Për…

PARASHIKIM

Premier League 2020/2021, parashikim

11 September, 2020 @16:14

Një ditë para fillimit të sezonit të ri të Premier Leagues, le të tentojmë t’ia qëllojmë se kush ku do…

ZYRTARE

Zyrtarizohet transferimi, Bersant Celina në Ligue 1

TOPSPORTI / A.P

9 September, 2020 @19:35

Tashmë gjithça zyrtare! Bersant Celina që nga sot është lojtar i klubit Dijon të Ligue 1, me transferimin që u…

PËRFITIMET E KLUBEVE NGA SHITJA E FANELLAVE

Si dhe sa përfitojnë ekipet nga fanellat?

8 September, 2020 @16:01

Liverpool nga kjo verë ka kontratë të re të fanellave me Nike. Nga Nike, Liverpool do të marrë 30 milion…

Të gjitha lajmet nga Premier League